Verliefd...... een voetbalwedstrijd tussen de Zeeuws-Vlamingen en de Walchenaars. Er waaide een harde, koude wind. Een partijtje van 6 tegen 6. We hadden veel plezier. Het werd uiteindelijk een nipte winst voor Zeeuws-Vlaanderen. 's Avonds was er champagne. De volgende morgen werd er na het ontbijt in een kring voor het grote huis afscheid genomen van de bewoners van Ecolonie. Woorden van waardering van beide kanten, van de Zeeuwse kant voor de vriendelijke ontvangst, de gastvrijheid en de goede verzorging en van de Ecolonische kant voor het vele, boven verwachting, verzette werk, dat in harmonie door de groep werd uitgevoerd. 6 december Aanplant 100ste hoogstamfruitboom in de Hollandsche Hoeve door Ton de Koning, vrijwilliger van de KNNV beheerswerkgroep Beveland Op zaterdag 6 december was het feest in de Hollandsche Hoeve. Op deze dag werd de 100ste hoogstamfruitboom geplant. Voor deze feestelijke gebeurtenis was de burgemeester van Goes Drs. Van der Zaag uitgenodigd. Om 10.00 uur kwamen vye met de genodigden in het MEC bij elkaar. Na ontvangst met koffie en een heerlijke bolus, sprak Ton de Koning een woord van welkom. Hierna vertelde Tonnie Outermans iets over deze unieke boomgaard in Goes. Martin de Kort bood namens de beheerswerkgroep de genodigden en de vrijwilligers een fles perzikwijn aan. Daarna werd de 100ste boom geplant door de burgemeester. Ook mensen van de regionale TV en de PZC waren aanwezig. Na het aanplanten van de boom maakten we met de genodigden een rondje door de boomgaard. Er werden op deze dag nog tien bomen aangeplant door de beheerswerkgroep. We kunnen terug zien op een zeer geslaagde dag met een grote opkomst van de vrijwilligers van de beheerswerkgroep. 12 door Leo KuUcer vrijwilliger Werkgroep Landschapsverzorging Walcheren Kortgeleden had ik de eer mee te mogen met de SLZ naar Ecolonie in Frankrijk. Ik wist dat ik al een beginnende verliefdheid koesterde voor haar, rpaaf tot nu toe was deze verliefdheid slechts sluimerend en op afstand. Toen ik dan ook in Frankrijk plots oog in oog met haar kwam, en haar in de vrije, wilde natuur ontmoette, was er geen houden meer aan en kwam ik in vuur en vlam te staan. Ze heeft al jaren een magische aantrekkingskracht op mij, hetgeen niet zo verwonderlijk is, aangezien zij vol magie zit en al eeuwen en eeuwen een magische aantrekkingskracht heeft op de mens. Het grootste deel van het jaar leidt zij een verborgen bestaan, terugge trokken tussen de bladeren van de bomen, maar als in de herfst de bladeren gaan vallen, komt zij in al haar schoonheid tevoorschijn, en aangezien wij juist in die herfsttijd in Frankrijk, in de Vogezen, waren, konden we haar in volle glorie aanschouwen. Wie is zfl? Haar wetenschappelijke naam is Viscum Album.L. In onze taal heeft zij meerdere namen: Mistel, Vogellijm, Maretak, Mistletoe. Zij groeit hoog in de bomen, en ondanks dat zij zo hoog boven de grond groeit houdt zij van kalkrijke bodem. Ze komt vooral voor in populieren (Populus nigra x Populus canadensis), appel (Malus sylvestus), maar ook wel in eik, beuk, e.a. Van de struikachtigen heeft zij voorkeur voor de éénstijlige meidoorn en tegenwoordig heeft zij ook een voorliefde voor de nieuw ingevoerde soort: de witte acacia (Robinia pseudoacacia). Wij hebben haar vooral gezien in de hoge populieren en in hoogstam appelbomen. Eén appelboom zat zo vol maretak, dat het leek alsof ze volop in blad stond! Echter de typische kleur (beetje grijs/blauw-geelgroene kleur) verraad haar onmiskenbaar. Zelfs is zij een keer waargenomen in een knotwilg!! (Deed zij dat speciaal voor ons?) Waar haar naam vandaan komt is niet geheel duidelijk. Men denkt dat Viscum een verbastering is van het griekse woord Ixos, hetgeen vogellijm betekent. 13 De Boom In 3-97 Behalve bovenstaand (ingekort) verhaal ontvingen we nog 2 reacties over Ecolonie. Te veel, voor in De Boom In! We beloven de onverkorte versie van Jan Kruit z'n verhaal, de collage van Francine Rademakers e.a. binnenkort aan alle mensen die meegingen, op te sturen. De Boom In 3-97

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1997 | | pagina 8