10 redenen om te gaan knotten Uit het takhout zijn poters geselecteerd. Een deel van de takken werd opgehaald door iemand die er een vlechtwerk van wilde maken. De rest is zoals gewoonlijk op een takkenril gelegd. Walcheren en Zeeuws Vlaanderen Ook op Walcheren en in Zeeuws Vlaanderen worden door scouting groepen wilgen geknot. Scouting Berdenis van Berlekom uit Vlissing- en heeft met gemiddeld 17 deelnemers (totaal 337 uren) aan de Noorddijk wilgen geknot. Deze groep werkt op een dag gemiddeld 6 uur, terwijl de groepen in Zuid-Beveland gemiddeld 3 uur werken. De zeeverkenners van de Karei Doormangroep uit Terneuzen werk ten met gemiddeld 12 scouts in totaal 110 uur in Zaamslag en Hoek. Scouting Hubertus uit Terneuzen werkt met gemiddeld 30 scouts in totaal 340 uren op dezelfde knotplaatsen. Scouting Uzendijke werkte met gemiddeld 11 deelnemers een on gekend aantal uren in hun eigen woonplaats. Jeugd van tegenwoordig De scouts werken hard en enthousiast en vinden het knotten een leuke klus. En ook de onderhoudsvergoeding is mooi meegenomen. Persoonlijk vind ik het begeleiden van jongeren in het natuur- en landschapsbeheer erg leuk. Nieuwelingen hebben nog moeite met het zware werk en om het overzicht te houden op waar ze mee bezig zijn. Hakken en zagen is prachtig, maar de energie voor de afwer king en opruimen van het takhout is snel verbruikt. Belangrijk is dat je als begeleider ook zelf meedoet en niet met je handen in je zakken (of in het haar!) langs de zijlijn staat. Ik mis in dat opzicht de belangstelling en betrokkenheid van de ouders voor hun kinderen. De jeugd van tegenwoordig heeft wel alle vrijheid, maar worden nu anders 'beknot' en aan hun lot overgelaten in 'jon gerencentra' en 'hangplaatsen' (vroeger ook wel galgenvelden ge noemd). Iedere keer sta ik echter versteld van het enthousiasme en het verlangen naar uitdaging in de "generatie X". Zelfs het knotten van wilgen maakt dat los! Speciaal opgenomen voor de lezers die wel eens denken: 'wat bezielt die vrijwilligers toch 1. Je schoonmoeder komt op visite.. 2. Je moet met je ouders naar je tante op de koffie.. 3. Je moet nog huiswerk maken.. 4. Je huiswerk is al af! 5. Je hebt een baaidag.. 6. Je bent werkloos, WAO-er, VUT-er, AOW-er.. 7. Je wilt lekker buiten bezig zijn.. 8. Je wilt genieten van het weer, de natuur, het landschap.. 9. Je wilt nieuwe mensen ontmoeten.. 10. Je wilt oude bekenden ontmoeten.. 11. Je hebt hout nodig voor de kachel.. 12. Je hebt zin in lekkere erwtensoep! De Boom In 1-98 14 De Boom In 1-98

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1998 | | pagina 9