Redactioneel Feest! Zaterdag 3 oktober om 16.00 u. in de Hollandsche Hoeve in Goes In dit nummer met een feestelijk tintje (zie bladzijde 3), veel aandacht voor vrijwilligerswerk, zoals uit het artikel van Foort Minnaard over het 15-jarig bestaan van de stichting blijkt, nog steeds een belangrijke pijler voor het onderhoud aan de zeeuwse kleine landschapselemen ten. Naar de beweegredenen van deze vrijwilligers is onlangs door een Wageningse studente onderzoek gedaan. Ze is er zelfs op afgestu deerd! Enkele vrijwilligers die dit lezen, zullen zich nog wel herin neren dat ze middels het invullen van een enquêteformulier hier een bijdrage aan hebben geleverd. Wij hebben de resultaten van het onderzoek met belangstelling gelezen. Wie daar ook in geïnteresseerd is vindt de samenvatting van deze afstudeerscriptie op bladzijde 17. Helemaal achterin deze 'De Boom In' staat een verslag van Peter Maas over het door SLZ georganiseerde amfibieënsymposium, 13 juni in Aardenburg. Wie niet bij dit succesvolle symposium aanwezig kon zijn, kan zo toch nog even meegenieten van de belevenissen op deze dag, en het een en ander te weten komen over de Boomkikker, die in dit verhaal, naast ene Jan Wolkers, de hoofdrol speelt. Veel leesplezier gewenst, en tot ziens op 3 oktober! Door Ton de Koningde ceremoniemeester SLZ, al vijftien jaar op de bres voor natuur- en landschap in onze mooie Provincie Zeeland. Zonder vrijmlligers/sters had SLZ had dat landschap er heel anders uitgezien. Dus een goede reden om voor deze mensen eens feest te vieren, en wel op: Aan het programma voor deze feestmiddag en -avond wordt nog gewerkt, maar een tipje van de sluier kunnen we vast oplichten. In de Hollandsche Hoeve willen we starten met een leuk middagpro gramma voor jongeren en ouderen of te wel voor iedereen. Hierbij denken we aan b.v. een kruiwagenrace, een geluidenspel, een vra genformulier enz. Na de activiteiten in de Hollandsche Hoeve willen we de dag voort zetten met een eenvoudige maaltijd in het verenigingsgebouw Amici- tia te Kloetinge. 's Avonds zal de bekende Zeeuwse zanger Peter Dieleman voor ons op treden en er zullen ook nog enkele prijzen worden uitgereikt. We maken er een gezellige middag en avond van! Alle vrijwilligers/sters hebben een uitnodiging voor het feest ontvang en. Wie wil komen, werd verzocht om (liefst voor 15 september) het bij de brief gevoegde antwoordstrookje op te sturen. De eerste aanmeldingen zijn inmiddels binnen. Laat dit bruisende feest niet aan u voorbijgaan en kom beslist! Wie zich heeft aangemeld, ontvangt voor 3 oktober het definitieve feestprogramma. De Boom In 2-98 De Boom In 2-98

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1998 | | pagina 3