Vrijwilligersreis naar Ecolonie Ook bij andere oude landarbeidershuisjes en enkele boerderijen zijn nog diverse oude leiperen terug te vinden. Ik schat in dat er nog tussen de 40 en 100 oude leiperen op het eiland Tholen staan. Een telefoonlje naar enkele fruitspecialisten op Tholen wees uit dat naast de genoemde stoofperen ook handperen als Zwijndrechtse wijnpeer, Clapp's en Comtesse de Paris als leipeer zijn geplant. Deze bomen konden vroeger 'platgeknipt' worden gekocht bij boomkweke rij Van de Berg te Tholen. Bij de inundatie door de Duitsers tijdens de tweede wereldoorlog en tijdens de ramp in 1953 zijn veel delen van Tholen onder het zoute water komen te staan. Hierdoor zijn naast de andere beplantingen ook zeer veel leiperen van Tholen verdwenen. Leid de leiperen de toekomst door! De leipeer is een echt streekeigen klein landschapselement op het eiland Tholen. Om dit element te behouden is het noodzakelijk om de eigenaren te informeren over behoud en noodzakelijk onderhoud. Hiertoe dient eerst een inventarisatie plaats te vinden; misschien een leuke opdracht voor een SLZ-stagiair. Tevens zou een promotiecampagne op Tholen kunnen worden opge start om mensen te stimuleren om leiperen aan te planten. Wie helpt om de Thoolse leiperen de toekomst door te leiden? Voor de najaarsreis '98 (31 okt t/m 4 nov) zijn nog plaatsen vrij. Ecolonie is een leefgemeenschap op ecologische basis in de Vogezen. In ruil voor accommodatie en maaltijden doen SLZ-vrijwilligers beheerswerk en klussen; ook is er ruimte om wat van de omgeving te zien. De geheel verzorgde reis kan gerealiseerd worden met een eigen bijdrage van ƒ100,- per persoon. Wil je (weer) mee vul dan de antwoordstrook in en stuur die voor 1 oktober op naar SLZ. Enquête Op de volgende bladzijde vind je een enquête over de Ecoloniereis. Als je je aanmeldt, kun je deze meteen (ingevuld, uiteraard!) meestu ren. Wil je niet mee met de najaarsreis, maar eventueel wel met een volgende reis, dan verzoeken we je vriendelijk deze enquête toch in te sturen! Wanneer je eens mee geweest bent, en je wil er gewoon je mening even over kwijt, mag je de enquête natuurlijk ook invullen! antwoordstrookie (hier niet knippen, want dan verknip ie de enauêtel) Ja, ik ga van 31 oktober t/m 4 nov. mee naar Ecolonie in Frankrijk Naam: Adres: Postcode/woonplaats: Telefoonr.: Aantal personen: Werkgroep: Wij betalen t.z.t. voor deze reis een eigen bijdrage van 100,- p.p. Vul s.v.d. ook de enquête op de volgende bladzijde in! De Boom In 2-98 12 De Boom In 2-98 13

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1998 | | pagina 8