Ecolonie voorjaar 1998 Enquête Om een beeld te krijgen hoe we Ecolonie voortzetten vragen we jullie de volgende vragen te beantwoorden: Aanvullende opmerkingen, suggesties en aanmerkingen zijn welkom! Eventueel je naam: Door Fred Boutens, vrijwilliger SLZ Om een indruk te krijgen van hoe het er op zo'n vrijwilligersreis aan toe gaat, volgt hier een (ingekort) verslag van een van de deelnemers van de Ecoloniereis in april. De onverkorte versie wordt binnenkort toegestuurd aan iedereen die toen is meegeweest. Zaterdag 25 april De Zeeuws-Vlaamse equipe werd door Frank Hamelink keurig aan huis opgehaald en in Hulst op het Morres-terrein afgeleverd. Vandaar zijn we om 9.00 uur vertrokken met de groep uit Walcheren en Zuid- Beveland. Ondanks het slechte weer was de stemming goed, prima zelfs! We gingen om 9.15 uur bij Kapellebrug de grens over, richting "La douce France". Maar het was helemaal niet "douce". Het weer was en bleef slecht. Om 16.20 uur kwamen we in de "Ecolonie" bij Hennezel. Zoals voorheen: heel hartelijk ontvangen, door Henny, Anton, Mieneke en de medewerkers. Na de kennismaking kregen we de slaapgelegenheid toegewezen. Het avondeten had een feestelijk tintje. Stokbrood en wijn erbij, heerlijk! Zondag 26 april Ook hier slecht weer. Toch hebben we nog tot de middag kunnen werken. Elzenhout afgezet bij de vijver en tot ruw, oud en verwil derd verworden gras met de hark opgeruimd. Een andere groep werkte de destijds niet opgeruimde - onnodig afgezaagde - braam struiken met uitlopers op. Dan hier en daar door enkele mensen versnipperd in de tuin, etc. Met een deel van het oude gras/hooi werd een broedplaats aangelegd voor amfibieën bij de vijver. Na de arbeid was het weer goed toeven aan de rijkelijk gevulde dis. Aangevallen op de soep, de gegarneerde macaroni en natuurlijk weer het franse stokbrood erbij. Na de middag nog gewerkt tot 14.45 uur. Kletsnatte kleding. De Boom In 2-98 1. Met de huidige constructie: 5 dagen voor f 100, 0 wil ik 2x per jaar mee (in het voorjaar en in het najaar) 0 wil ik lx per jaar mee (in het voorjaar) 0 wil ik lx per jaar mee (in het najaar) 0 wil ik lx per jaar mee (afwisselend in voorjaar en najaar) 0 wil ik lx per twee jaar mee 0 wil ik niet (meer) mee 2. De grootte van de groep: 15 personen 0 vind ik ideaal 0 vind ik te groot 0 vind ik te klein 3. Contact met vrijwilligers buiten mijn eigen groep vind ik bij dit project 0 een voorwaarde 0 belangrijk 0 onbelangrijk 4. Op Ecolonie vind ik ruimte voor individuele invulling van het verblijf daar 0 een voorwaarde 0 met essentieel 0 ongewenst 5. Op Ecolonie gaat mijn voorkeur uit naar 0 zoveel mogelijk werk verzetten 0 werken en wat vrije tijd 0 werken en collectieve uitstapjes 6. Wil je een bijdrage leveren aan de organisatie? 0 nee 0 ja, graag, en wel op de volgende mattier*: b.v. chauffeur, beheerswerk plannen, uitstapjes regelen, financiën, gereedschapsbeheer, contacten met Ecolonisten. 14 De Boom In 2-98 15

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1998 | | pagina 9