De Boom In 3-98 JAN WOLKERS BESCHERMHEER BOOMKIKKERFONDS 13 juni jongstleden bezocht schrijver, kunstenaar en natuurliefhebber Jan Wolkers Aardenburg. Hij was hier op uitnodiging van Stichting Landschapsbeheer Zeeland om een symposium bij te wonen over amfibieën in het algemeen en de boomkikker in het bijzonder. Hij sloot het middagprogramma af met het voorlezen van zijn verhaal Het kruipend gedierte des aardbodems' Hierin haalt Wolkers herinneringen op aan z'n jeugdjaren, toen boomkikkers nog een kwartje per stuk kostten" en in een spanen doosje te koop waren bij Vivarium Stol in leiden. Jan Wolkers stelde zijn voordracht 'Het kruipend gedierte des aardbodems' ter beschikking aan Stichting Landschapsbeheer Zeeland. Ten behoeve van de boomkikker deed Wolkers een donatie aan natuurbeschermingsvereniging 't Duumpje West Zeeuws-Vlaanderen. Zo rijpte binnen beide organisaties het idee gezamelijk een boekje uit te geven met Wolkers' proza als basis, aangevuld met enige bladzijden, prettig lezende, informatie over de boomkikker in Nederland van Peter Maas, een kleurrijke fotoreportage door Peter Verdunnen en verfijnde tekeningen van Awie de Zwart. Het is een luxe uitgave geworden, mooi vorm gegeven en voorzien van een harde kaft. Het eerste exemplaar werd zaterdag 12 december j.l. door de heer Jan Wolkers overhandigd aan de heer H. Eversdijk, dijkgraaf a.i. van het Waterschap Zeeuws-Vlaanderen i.o. Boomkikkerfonds Tijdens het bezoek aan onze streek bleek Jan Wolkers veel waarde te hechten aan de informatievoorziening rond amfibieën aan de bevolking. De inwoners zouden er eigenlijk trots op moeten zijn dat ze in een gebied wonen waar nog boomkikkers zitten, aldus Wolkers. Om aan de informatievoorziening continuïteit te geven, ontstond het idee om de Stichting Boomkikkerfonds op te richten. Het doel van deze stichting is de instandhouding en herstel van het leefgebied van amfibieën en de boomkikker in het bijzonder. Dit doel wil de stichting bereiken door 18 De Boom In 3-98 voorlichting, educatie en onderzoek in het (Zeeuws)vlaamse. Jan Wolkers zal op treden als beschermheer van het boomkikkerfonds. Het boekje bestaat uit 36 pagina's, waarvan 11 pagina's full color foto's. Prijs f 19,90 (excl. verzendkosten) Bij afname van 10 exemplaren of meer wordt 10 korting verleend. Het boekje is te bestellen door fl 23,50 p/st over te maken op bankrek.nr. 147812968 t.a.v St. Boomkikkerfonds, o.v.v. kikkerboekje. Zodra het geld ontvangen is, zal het boekje worden toe gezonden. Verder is het boekje bij de boekhandel te besteilen ISBN 90-9012321-0. De oplaag is beperkt tot 2000 exemplaren en de gehele opbrengst gaat naar het Boomkikkerfonds. Aan diegenen die een donatie doen aan het "Boomkikkerfonds" van f 100,- of meer, wordt het boekje 'Het kruipend gedierte des aardbodems' gratis toegezonden, zolang de voorraad strekt! 19

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1998 | | pagina 11