De Boom In 3-98 Het 'Boomkikkerfonds' zal moderne communicatie middelen niet schuwen en mogelijk een Web Site openen! Want er zijn toch hele leuke dingen van het internet af te halen, zoals onder http://www.im.nbs.gov/naamp3/naamp3poertry.html. het volgende te vinden is: Frogs are sweet Frogs are neat Frog have meat They're good to eat En speciaal voor de donkere dagen rond kerstmis, luidkeels te zingen op de wijs van "O Denneboom" Oh Tom the Toad, Oh Tom the toad, Why are you lying on the road? Oh Tom the Toad, Oh Tom the toad, Why are you lying on the Road? Did you not see that truck ahead? Now are you lying FLAT AND DEAD (dit deel schreeuwen terwijl je met je voet stampt!) Oh Tom the Toad, why are you lying on the road? De Boom In 3-98 De natuur op vakantie Mogelijkheden voor natuur op recreatiebedrijven Toerisme en natuur; kan dat samen? Zeeland, land van zon, zee en strand. Een parool waarmee jaarlijks grote horden toeristen naar deze provincie worden gelokt. Dat Zeeland veel meer dan dat te bieden heeft wisten wij natuurlijk al langer. Binnen de toeristische sector begint dat besef nu ook door te dringen. Natuur en landschap worden steeds vaker betrokken bij de promotie van Zeeland als vakantieland. Denk maar aan evenementen als de Zeeland Natummaand. Ook het binnenland wordt nu geëxploiteerd: toeristen worden aan de hand van vele fiets- en wandelroutes gewezen op de schoonheid mst en waarde van gebieden als de Zak van Zuid-Beveland en de kreken in Zeeuws-Vlaanderen, om maar wat te noemen. Aan een kant kun je zeggen dat die ontwikkeling te betreuren valt. Zo kon je bijvoorbeeld tot voor kort nog in je dooie akkertje rondzwerven in het gebied rond het Fort Rammekens. Iets watje tegenwoordig in de vakanties en weekeinden wel kunt vergeten; het is er dan net de Kalverstraat. Openstelling van het fort, wandelpaden, info-borden, parkeerplaatsen en promotie van dat alles, hebben dit voorheen vergeten gebiedje onthuld voor het grote publiek. Aan de andere kant kun je de mensen op die manier wel laten zien hoeveel en wat voor waardevols er nog is en waarom dat eigenlijk waardevol is. Draagvlakvergroting voor de noodzakelijke bescherming van natuur en landschap dus - hopen dat het werkt. Een bijkomend voordeel is, dat de toestroom van toeristen in het binnenland misschien een kleine impuls kan geven aan de plattelandseconomie - boerenlandroutes, hoeve-logies, mini- campings, horeca. Een project natuur op recreatiebedrijven Recreatie en toerisme enerzijds en natuur en landschap anderzijds kunnen elkaar soms behoorlijk bijten, maar, zoals hier boven al gezegd, ze kunnen elkaar ook ondersteunen. Om conflicten te voorkomen en die ondersteuning te bereiken is enige tijd geleden een convenant gesloten tussen de 21 Ui,jJ - j if

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1998 | | pagina 12