De Boom In 3-98 Bericht van de Voorlopige Redactie Van harte feliciteren wij onze collega Nettie Wilderom en Andre Hannewijk met de geboorte van him zoontje Rien. We wensen hen veel geluk en plezier met hun Rien. We spreken de wens uit hij zich later net als zijn ouders enthousiast in zal zetten voor natuur en landschap. - Wij hopen Nettie weer snel in ons midden te verwelkomen. Ewoud Voogd Ton de Koning De Boom In 3-98 Provinciale vrijwilligersdag op 3 oktober 1998. Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de Stichting Landschapsbeheer Zeeland werd op 3 oktober jl een speciale dag georganiseerd voor de vrijwilligers die in het natuur en landschapsbeheer actief zijn. 's Middags verzamelden de vrijwilligers uit alle windstreken van Zeeland zich op de "Hollandsche Hoeve" in Goes. Daar was een wandelroute uitgezet door de boomgaard, het park en de heemtuin. Onderweg moesten de deelnemers vragen beantwoorden die te maken hadden met het vrijwilligerswerk en het omringende landschap. Ook waren er een paar actieve opdrachten bij om het lichaam op temperatuur te houden en de geest te ontspannen. Het was immers een koude, grijze dag! Na de wandeling, toen het al snel donker werd, gingen we een hapje eten in het verenigingsgebouw "Amicitia" in Kloetinge. Daarna hadden we met elkaar een genoeglijke avond die werd opgeluisterd door Peter Dieleman, met gekke en ontroerende liedjes over het Zeeuwse land. Aan het einde van dit optreden repte een groot deel van de bezoekers zich in aller ijl naar de veerboten naar Zeeuws- Vlaanderen. Aan de opdrachten was ook een prijsvraag verbonden. Hier volgende de uitslagen van de verschillende onderdelen. 1. Kruiwagenrace. Met deze race was het de bedoeling om met een zo vol mogelijk met hout geladen kruiwagen, zo snel als mogelijk een parcours met hindernissen af te leggen. 52 Mensen deden mee, waaronder 12 vrouwen en een groot aantal kinderen. Tjeerd (7 jaar) bracht 45 kg. voort; Nina (9 jaar) 50 kg.; Sebastiaan (10 jaar) 50 kg; Molise (10 jaar) 60 kg.; Nydia (8 jaar) 50 kg; en tenslotte Timo (5 jaar!) 50 kg! In de categorie 100 kg wisten 15 mannen en een vrouw de kruiwagen tot het einde toe voort te duwen. Een kruiwagen met 130 kg. hout werd gevat door Fons de Beijn, Jaap Woets en Wivina Luycks! 3

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1998 | | pagina 3