Kort Nieuws boeren die mee willen doen. Het in huis hebben van enige vogelkennis is handig, maar niet strikt noodzakelijk. Nieuwe deelnemers worden zo goed mogelijk voorbereid en begeleid. Akker- en weidevogelbescherming- vindt plaats vanaf eind maart tot juli. Iemand die ook actief is in een beheerswerkgroep, kan het "gat" mis schien mooi opvullen als weide- vogelvrijwilliger! Gemiddeld steekt een vrijwilliger weidevogelbescher ming 1 keer per week 4 5 uur in het beschermingswerk. Werken met meerdere vrijwilligers in een groep kan natuurlijk tijd besparen. Buiten zijn, praktisch werk, zichtbaar resultaat en overleg met de boer zijn de kernwoorden waar het om draait. Voor meer informatie en/of aanmel den als vrijwilliger of boerenbedrijf kunt u terecht bij Marianne Lundahl, doorgaans te bereiken op het kantoor in Goes. PROJECT VRIJWILLIGE WEIDEVOGELBESCHERMING ZEELAND Digitaal in de lucht: de website van Landschapsbeheer Nederland Fanatieke surfers zijn hem misschien al tegengekomen, de nieuwe website van Landschapsbeheer Nederland. Voor degenen die meer doelgericht de digitale snelweg opgaan, het adres is: http:Wwww.landschapsbeheer.com Landschapsbeheer Nederland, het samenwerkingsverband van de twaalf provinciale stichtingen Land schapsbeheer, is nu met een eigen website te vinden op internet. Met een schat aan informatie over de doelstellingen en werkzaamheden van deze particuliere stichting voor natuur- en landschapsbeheer. Maar ook met een overzicht van publicaties die, heel eenvoudig, elektronisch kunnen worden besteld. Het invullen van een creditcardnummer is daarbij niet nodig: Landschapsbeheer ver stuurt nog ouderwetse nota's. De site is mooi, maar sober uitgevoerd. Toeters en bellen leiden vaak tot grappige effecten op het beeldscherm, maar kosten veel wachttijd. Deze ergernis blijft de bezoeker van deze website be spaard! ledereen is welkom http\\:land- schapsbeheer.com een bezoek te brengen, zeven dagen per week en vierentwintig uur per dag. Reacties en vragen kunt u richten aan wbmas- ter@landschapsbeheer.com. U kunt ook bellen, met Sjaak van 't Hof: 030 2340777 of 06-55718490. Stage bij Stichting Landschapsbeheer Zeeland Mijn naam is Jeannot Prins en ik ben vierdejaars milieukunde-student aan de Hogeschool Delft. Gedurende viereneenhalve maand voer ik een afstudeeropdracht uit voor SLZ. De opdracht loopt tot half juni. Het hoofd onderwerp is een internationale samenwerking op te zetten tussen Zeeland en Oost- en West- Vlaanderen op het gebied van de kleine landschapselementen en het vrijwilligerswerk. Gestreefd wordt naar het opzetten van een project (of projecten) die past (of passen)binnen het kader van de Europese Unie, zodat subsidiegelden kunnen worden verkregen. Bij goedkeuring is de Europese Unie goed voor 50 van de project kosten. Het belangrijkste deel van het project is natuurlijke de internationale samenwerking tussen Zeeland en Oost- en West-Vlaanderen. Als afsluiting nog een aantal dingen over mezelf. Ik tuinier graag en hou me onder andere ook bezig met astronomie en mineralogie. In de zomer toer ik veel door het landschap op de ligfiets met mijn lieftallige wederhelft naast me en geniet ik van het Zeeuwse landschap. Daarnaast maak ik deel uit van de slagwerk groep Basura. De boom in 1-1999 Grafiek 1 Aantal deelnemende vrijwilligers, bedrijven en hectaren in Zeeland in 1995,1996,1997 en 1998 ■■I vrijwilligers j hectaren -22- De boom in 1-1999 -23-

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1999 | | pagina 13