Inhoud Colofon OE BOOM IN Contactblad van Stichting Landschapsbeheer Zeeland Jaargang 13, nummer 1, mei 19£9 Redactie-adres: Postbus 286 4460 AR Goes tel. 0113-230936 De Boom In verschijnt 4x per jaar. Een abonnement kost 15,- per jaar, voor informatie: tel. 0113-230936. Aan dit nummer werkten mee: Rudie Geus, Winant Halfwerk, Nanning-Jan Honingh, Ton de Koning, Marianne Lundahl, Jeannot Prins, Peter v.d. Vliet, Ewoud Voogd, Astrid Westdorp, Nettie Wilderom. Copy voor het septembernummer s.v.p. voor 17 augustus inzenden. Ontwerp omslag: PRIJ vormwerk, Vrouwenpolder Foto omslag: C. Pijnenburg knoffeltje Stichting Landschapsbeheer Zeeland zet zich in voor behoud, beheer en aanleg van kleine landschapselementen en doet dat met de volgende personeelsleden: begeleiding vrijwilligers: Peter v.d. Vliet, Tonnie Outermans, Harry Verkaart, Ewoud Voogd, Ton de Koning (Noord- en Midden Zeeland), Lucien Calle, Wim Wisse (Zeeuws-Vlaanderen) landschapsonderhoud: Kees Tonkens, Sjaak v. Eenennaam, Alex Kunst regiomedewerkers: Rudie Geus, Nanning-Jan Honingh (Noord- en Midden Zeeland), Peter Maas, Frank Hamelink (Oost Zeeuws- Vlaanderen), Theo Aernoudts (West Zeeuws- Vlaanderen) weidevogelbescherming: Marianne Lundahl (ook: agr. natuurbeheer) organisatie div. cursussen. Winant Halfwerk administratie/de boom in: Nettie Wilderom algemeen coördinator: Foort Minnaard 1 Van de redactie 2 Veldwerken 3 Kiek, kiek, een knoffeltje op d'n diek Programma dijkendagen 8 Even voorstellen 9 Onze Zeeuwse berceau's, een romantisch tuin/landschapselement 11 Natuurlijk beheer van 1 hectarebosjes 17 Boekbespreking: Handboek agrarisch natuurbeheer 19 10 jaar bomenbuurt 20 Akker en weidevogelbescherming 23 Kort nieuws 25 Contactadressen vrijwilligersgroepen Een nieuwe kaft! Eindelijk is het dan zover! En... wat vinden jullie ervan? Deze nieuwe kaft was ook de aanleiding om ook de vormgeving van de binnenzijde aan te passen. En we hebben nog een nieuwtje: voortaan zal 'de boom in' niet 3, maar 4 maal per jaar verschijnen, waarbij het tweede nummer van de jaargang het jaarverslag van SLZ zal zijn. Dit (dikke) nummer kun je in juli verwachten. In deze 'boom' aandacht bloemdijken met knoffeltjes, bosjes van 1 2 hectares, weidevogels, oude hoogstamfuitbomen in 's Gravenpolder, etc. Van alles en nog wat, dus we hebben goede hoop dat iedereen weer iets van z'n gading kan vinden. De boom in 1-1999

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1999 | | pagina 2