Programma dijkendagen in de zak van Zuid-Beveland zaterdag 31 iuli - Wandelexcursie over de diiken Natuurmonumenten en de Stichting Zeeuwse Schaapskudde organiseren een informatieve wandeltocht over de dijken. Vertrek: 10:00 bij informatiecentrum de Schaapskooi. Aanmelden: bij het informatiecentrum de Schaapskooi. dinsdag 3 augustus - Zweten op de diik De Stichting Landschapsbeheer Zeeland gaat vandaag een paar dijken hooien en plaggen ten behoeve van bijzondere planten. U kunt daar aan meehelpen. Op deze dag zullen demonstraties maaien met de zeis worden gegeven en u kunt ook zelf leren maaien met de ze/s! Tussen de bedrijven door is er voor de deelnemers een korte lezing over bloemdijken en het hoe en waarom van het onderhoudswerk. Aanvang: 9:30 op de Noordpolderdijk bij Driewegen. Aanmelden: voor 28 juli bij SLZ. (uit praktische ovenwegingen is voor deze dag een beperking aan het aantal deelnemers opgelegd) woensdag 4 augustus - Schapenroute Voor kinderen tot ca. 7 jaar met ouders/begeleiders is rond de schaapskooi een route uitgezet met tal van leuke en informatieve opdrachten en spelletjes. Deze activiteit wordt georganiseerd door Natuurmonumenten, Stichting Zeeuwse Schaapskudde, Stichting Behoud de zak van Zuid-Beveland en Milieu educatiecentrum de Bevelanden. De route start bij het informatiecentrum de Schaapskooi. Aanvang: tussen 10:00 en 13:00 kunnen mensen aan de route beginnen. Aanmelden: vóór 3 augustus (12:00) bij informatiecentrum de Schaapskooi Kosten: deelname gratis; eventuele lunchpakketten 10,- p.p. donderdag 5 augustus - Ontdek de diiken Over een lengte van 4 km is over de dijken een informatieve route uitgezet. Onderweg kunt u op verschillende plaatsen opdrachten uitvoeren. Ook deze activiteit is georganiseerd door Natuurmonumenten, St. Zeeuwse Schaapskudde, de St. Behoud de Zak van Zuid-Beveland en Milieu-educatiecentrum de Bevelanden. De route start bij het informatiecentrum de Schaapskooi. Aanvang: tussen 10:00 en 13:00 kunnen mensen aan de route beginnen. Aanmelden: vóór 4 augustus (12:00) bij informatiecentrum de Schaapskooi Kosten: deelname gratis; eventuele lunchpakketten 12,- p.p. zaterdag 7 augustus - Fietsexcursie of Wollige distels tellen Natuurmonumenten en de Stichting Zeeuwse Schaapskudde organiseren een informatieve fietstocht over de dijken. Vertrek: 13:30 bij informatiecentrum de Schaapskooi Aanmelden: bij het informatiecentrum de Schaapskooi De Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging (KNNV) - afdeling de Bevelanden organiseert een excursie waarbij geteld zal worden hoeveel exemplaren van de zeer zeldzame wollige distel nog op de dijken in de Zak staan. Verzamelen: 13:00 bij informatiecentrum de Schaapskooi Aanmelden: niet nodig; informatie via Stichting Landschapsbeheer Zeeland. Expositie Van de laatse week in juli tot in de tweede week van augustus is de permanente expositie in het informatiecentrum de Schaapskooi uitgebreid met allerlei informatie over, met name, natuur op dijken. Deze extra expositie wordt verzorgd door KNNV - de Bevelanden, Vlinderstichting, MEC - de Bevelanden, Natuurmonumenten, Stich ting Zeeuwse Schaapskudde en Stichting Landschapsbeheer Zeeland. inventarisatie-excursies op bloemdiiken KNNV - de Bevelanden organiseert voor liefhebbers gedurende de zomermaanden op donderdagavonden excursies waarbij een aantal dijken in de Zak onderzocht zullen worden op het voorkomen van zeldzame bloemdijkplanten. Informatie: Stichting Landschapsbeheer Zeeland. Vlinder-excursie De Vlinderwerkgroep Zeeland organiseert vlinderexcursie op de dijken in de Zak. Meer informatie hierover is nog niet bekend. tijdens de dijkendagen een speciale De boom in 1-1999 De boom in 1-1999 Stichting. Landschapsbeheer Zeeland: Postbus 286,4460 AR Goes tel: 0113-230936 Adressen en telefoonnummers: Informatiecentrum de Schaapskooi Nieuwkamerseweg 3a te Heinkenszand tel: 0113-655268

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1999 | | pagina 5