Beheerswerkgroep KNNV-afdeling Beveland Behalve diverse knotprojecten is er weer gewerkt op de vaste terreinen van de werkgroep. In de hoogstamboomgaard van de Hollandsche Hoeve werd gesnoeid en zijn er naambordjes geplaatst bij diverse soorten hoogstamrassen. Langzaam wordt het bomenbestand vernieuwd. In de Rietput bij de Goese sas zijn de resultaten van het beheerswerk goed te zien. De diversiteit van het terrein en het aantal orchideeën groeit nog steeds. Jammer dat dit bij de Zwaakse weel wat tegenvalt. Het contact met de IVN-afdeling Heeze uit Noord-Brabant is een gezellige traditie geworden. Beheerswerkgroep 'Wandelbosje' Wolphaartsdijk Behalve dat de groep inwoners uit Wolphaartsdijk dunningswerk heeft verricht is er in overleg met het waterschap (eigenaar) langs de bosrand gemaaid en afgevoerd. Door spontane opslag van struiken en een gefaseerd maaibeheer kan de natuurwaarde van de bosrand worden vergroot. Het waterschap blijft het slootonderhoud doen. Bomenbuurt 's-Gravenpolder Door de omwonenden van de hoogstamboomgaard in 's Gravenpolder zijn 15 fruitbomen onderhouden. Daarmee is een groot deel van het achterstallig onderhoud weggewerkt. Activiteitencentrum Goes In dit centrum werken verstandelijk en lichamelijk gehandicapten. Zij maken bijvoorbeeld in opdracht van SLZ nestkasten voor kerk- en steenuilen. De beheerswerkgroep werkt wekelijks een dag in het landschap. Dit jaar is de groep van ongeveer 10 personen begonnen met uitgebreid dunningswerk op een groot erf tussen Oudelande en Ellewoutsdijk. Werkgroep Landschapsverzorging Walcheren De Werkgroep Landschapsverzorging Walcheren heeft in 1998 weer haar brede scala van werkzaamheden in het landschap uitgevoerd. Er is geknot, gemaaid, gewied en gesnoeid op de vaste locaties die de werkgroep in beheer heeft. Enkele scoutinggroepen hebben een aantal dagen meegeholpen om wilgen te knotten. Er werd een dag met de beheerswerkgroep van de KNNV Walcheren prunus getrokken in het gebied Oranjezon. Andere Walcherse groepen De werkgroep Oranjebosch heeft weer een deel van het essenhakhout in het Oranjebosch afgezet. De KNNV afd. Walcheren organiseerde naast de bekende werkdagen in het waterwingebied Oranjezon enkele paddenoverzetakties. 't Duumpje De knotwerkgroep van 't Duumpje heeft in 1998 knotbomen geknot, hoogstam- fruitbomen gesnoeid en een essenhakhoutbosje afgezet. Voor het eerst in het bestaan van de groep is tevens een dijktalud gemaaid, om de groeiomstandigheden van de ter plaatse voorkomende Bokkenorchis te verbeteren. De boom in 2-1999 -10- Jaarversiag SLZ 1998

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1999 | | pagina 7