Kort Nieuws Contactadressen vrijwilligersgroepen De boom in 3-1999 Ecolonie fini? Zonder duidelijke oorzaak is de aan melding voor de najaarsreis '99 blij ven steken op twee. De reis gaat daarom niet door. In 'de boom in' van juni '00 geven we de mogelijkheid om aan te melden voor najaar 2000. Pas als een groep van minimaal acht personen ontstaat wordt contact opgenomen met Ecolo nie om tot een passend programma te komen. Zonder dat we denken dat Ecolonie zijn tijd gehad heeft doen we de sug gestie om per werkgroep te komen tot een uitwisseling in binnen- of bui tenland; enkele groepen doen dit al. Op stage Op het moment zijn er wel 4 stagi- ar(e)s werkzaam bij SLZ. Bij de VLP NMZ zijn dit Marco van Antwerpen uit Zierikzee en Sabrina Rijkhals uit Goes. Beide volgen een opleiding aan het Groencollege. Karin Mol uit Middelburg en Eveline Hamelink uit Zaamslag zijn vaak op het kantoor te vinden. Karin doet de opleiding 'kaderfunctionaris groen voorziening' aan -alweer- het Groen college te Goes. Zij maakt kennis met allerlei verschillende werkzaamheden die SLZ uitvoert. Zo loopt ze mee met de regiomedewerkers Noord- en Mid den Zeeland, ze werkt beplantings plannen uit, etc. Eveline volgt de opleiding bos- en natuurbeheer aan opleidingsinstituut Helicon te Velp en doet ongeveer hetzelfde werk als Karin voor ons, maar dan in Zeeuws- Vlaanderen. Ze is zodoende veel bezig met het amfibieƫnproject. '.v- --v.; Feestavond afgelast! Menigeen zal zich nog het gezellige vrijwilligersfeest vorig jaar oktober ten gelegenheid van ons 15-jarig bestaan herinneren. Dat is voor herhaling vat baar dacht de mensen van onze feestcommissie. Dus een datum (29 10), plaats en activiteiten bedacht en alle vrijwilligers een brief gestuurd... we hadden er zin in! Maar om welke reden dan ook bleef het aantal aan meldingen steken op 36. Tot onze grote spijt moesten we daarom be sluiten het hele feest af te lasten. De mensen die zich op hadden gegeven hebben hier inmiddels bericht over gehad. Misschien wordt er volgend jaar nog een keer geprobeerd een feestje te bouwen. Komt dan allen! Soortenbescherming Vanuit de Provincie is er wat extra geld beschikbaar gekomen in het kader van het soortenbeschermings plan wat via onze organisatie be steed kan worden. Er is een keuze gemaakt om dit jaar nog een aantal kleinschalige projecten uit te voeren t.b.v. de huiszwaluw, Kruipend moe- rasscherm en de Vlaamse peterselie in Zeeuws-Vlaanderen. In Noord Zeeland wordt er extra aandacht be steed aan de rugstreeppad en maai- beheer t.b.v. het behouden van Marjolein. In West Zeeuws-Vlaanderen is reeds een begin gemaakt in samenwerking met de vogelwerkgroep van 't Duum- pje en de betreffende boer met het repareren van een houten bakgoot die met zink bekleed is. Zodat de huiszwaluwen als ze eind april begin mei volgend jaar weer terug komen een droog en veilig onderdak kunnen vinden onder de goot van de land- bouwschuur in IJzendijke! Door de week: Zeeuws-Vlaanderen Noord- en Midden Zld. Weekend: Zeeland Schouwen-Duiveland Tholen Bevelanden Walcheren Zeeuws-Vlaanderen Lucien Calle, Walstraat 7, Terneuzen, 0115-617416 Peter van der Vliet, Dunoweg 24, Oostkapelle, 0118-592441 IVN Werkgroep van Kampbegeleiders regio Zeeland p/a Rossinilaan 35, Vlissingen Herpetologische studiegroep C. Musters, Kromme Weele, Middelburg Aktief terreinbeheer Schouwen-Duiveland Henk Dalebout, Markt 26, Brouwershaven, 0111-692535 Natuurvereniging Tholen Jan de Wilde, J. van Blooisstraat 19, Tholen, 0166-604934 Beheerswerkgroep KNNV afdeling Beveland Ton de Koning, lepestraat 26, 's Gravenpolder, 0113-311813 Natuurbeschermingswacht Noord- en Zuid-Beveland Han Muller, Lijsterhof 15, Heinkenszand Bomenbuurt 's Gravenpolder Mevr. D. de Koning, lepestraat 26, 's Gravenpolder, 0113-311813 Werkgroep Landschapsverzorging Walcheren Luud Persijn, Landluststraat 14, Middelburg, 0118-635997 KNNV afdeling Walcheren Freek Wisse, Prins Bernhardlaan 12, Vrouwenpolder Werkgroep Oranjebosch Peter van der Vliet, Dunoweg 24, Oostkapelle Natuurbeschermingsvereniging de Steltkluut Lucien Calle, Walstraat 7, Terneuzen, 0115-617416 Natuurbeschermingsvereniging 't Duumpje Sjaak Herman, Kloosterstraat 16, Sluis, 0117-461744

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1999 | | pagina 16