Colofon Inhoud v an ae reaacoc 10 Veilig vrijwilligerswerk in bos en landschap 12 Een Bevelandse duinvallei 15 Agrarisch natuurbeheer en bedrijfsnatuurplannen 18 Herpetofauna op z'n Zeeuws 21 Natuur in en om de boomgaard 23 Even voorstellen 25 Het winterprogramma van de weekend-beheerswerkgroepen 28 Kort nieuws DE BOOM IN Contactblad van Stichting Landschapsbeheer Zeeland Jaargang 13, nummer 3, oktober 1999 In dit nummer is dankbaar gebruik gemaakt van illustraties in het 'handboek agransch natuurbeheer De illustraties op blz. 10 en 11 zijn af komstig uit het boekje 'veiligheids voorschriften voor groenvoorzieners'. Redactie-adres: Postbus 286 4460 AR Goes tel. 0113-230936 De Boom In verschijnt 4 x per jaar Een abonnement kost 15,- per jaar voor informatie: tel. 0113-230936 Ontwerp omslag: PRIJ vormwerk, Vrouwenpolder Foto omslag: Kees Wisse Copy voor het decembernummer inzenden voor 1 december 1999 Stichting Landschapsbeheer Zeeland zet zich in voorbehoud, beheer en aanleg van kleine landschapselementen en doet dat met vrijwilligers en de volgende personeelsleden: begeleiding vrijwilligers: Peter v.d. Vliet, Tonnie Outermans, Harry Verkaart, Ewoud Voogd, Ton de Koning (Noord- en Midden Zeeland), Lucien Calle, Wim Wisse (Zeeuws-Vlaanderen) landschapsonderhoud: Kees Tonkens, Sjaak v. Eenennaam, Alex Kunst regiomedewerkers: Rudie Geus, Nanning-Jan Honingh (Noord- en Midden Zeeland), Peter Maas, Frank Hamelink (Oost Zeeuws- Vlaanderen), Theo Aernoudts (West Zeeuws-Vlaanderen) weidevogelbescherming: Marianne Lundahl (ook: agrarisch natuurbeheer) organisatie div. cursussen: Winant Halfwerk administratie/de boom in: Nettie Wilderom algemeen coördinator: Foort Minnaard De boom in 3-/999 1 Van de redactie 2 Veldwerken 3 Plan herwaardering binnenduinrand Zoutelande-Westkapelle 6 Amfibiebiotopen Zeeuws Vlaanderen Stand van zaken herstelproject 8 Oorspronkelijk Schouwen-Duiveland In deze 'boom' komen alle hoeken van Zeeland aan bod. Henk Dalebout neemt ons mee naar het 'oorspronkelijke' Schouwen Duiveland, Peter Maas naar Zeeuws Vlaanderen, Nanning-Jan Honingh en Winant Halfwerk schrijven over de Walcherse Duinen en Rudie Geus neemt een duinvallei op Noord-Beveland onder de loep. Wie 'ns in een andere hoek van Zeeland dan dat ie gewend is de handen uit de mouwen wil steken moet doorbladeren naar blz. 25. Daar vind je de winterprogram- ma's van de weekend-vrijwilligers. Deze beslaan ook de hele provincie.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1999 | | pagina 2