Veldwerken dagboekflarden van Peter v.d. Vliet, begeleider vrijwilligersploeg SLZ vrijdag f2 november Eindelijk is het zoverf De door zilte wind geteisterde wilgen, geplant tijdens de landelijke actie 'knokken voor knotten', kunnen na zes jaar voor het eerst geknot. Aan de door het huis beschutte Somen is de invloed van de wind af te lezen. Herhaaldelijk heeft onze ploeg hier ingeboet en de rij is vrijwel com pleet, met alle leeftijden vertegenwoordigd. Benieuwd hoe ze zullen reageren op de rigoreuze snoeibeurt. Bij de IO jarige 'resistente' iepen constateren we iepenziekte. AA et collega's maar eens overleggen hoe we hiermee om gaan. dinsdag 23 november De ongeveer 14 jarige knotwilgen bij van Doom, kortgene geven een grote oogst aan poten. Bij een buurman in Geersdijk worden deze in afwachting van hun Sestemming in de drinkput bewaard. Voor de eerste maal zagen we een paar kuub dikhout bij elkaar, 's AAorgens meldt de eigenaar terug te komen op de eerder afgesproken lokaties voor houtrillen. De voorziene problemen met de lammeren zijn reden om het takhout te verbranden, wat leidt tot de plan matige aanpak per weiland te knotten en branden. Vt/el jammer van het huidige gevarieerde beeld van ontwikkelingsstadia; wel praktisch! maandag 29 november Vlak onder Domburg ligt het *f hectare bosje' van de 85 jarige heer en me vrouw Hage; 8000 stuks bosplantsoen, 25 jaar geleden door hun tweeën geplant en het is ze boven het hoofd gegroeid. H/ij helpen door tientallen bomen te vellen waardoor het bos zichtbaar wordt. Toekomstbomen worden vrijgesteld, om variatie in leeftijd te bewerkstelligen en een struiklaag te vormen met de opnieuw uitlopende stobbes. C zie ook het artikel over hecta rebosjes in 'de boom' in nr. f, *99). AAet de eigenaar spreken we af nog een dag terug te komen in maart als ons programma dat toelaat. De boom in 4-1999 de Nassauweg zijn zo'n 1.000 struik jes en bomen geplant; bij de familie Boogerd aan de Hollepoldersedijk bijna 2.000 stuks bosplantsoen in een meidoornhaag en twee houtsin gels. Millenniumproof, want ailes is won- derwei goed aangeslagen! Er was namelijk ook veel water. Door het natte winterseizoen was er veel water over Gods akker gelopen en die was zodoende bedekt met een dikke laag stopverf waarin veel laar zen na het spitten zijn achtergeble ven. Een leerzame dag voor die lera ren en leerlingen die bepoederd en geparfumeerd in sexy of sportief glimmend jasje, witte broek en vlek keloze pumps en nike's op het strijd toneel verschenen. Nadien was men geheel doordrongen van waaruit on ze aardsvader Adam ooit tevoor schijn was gekomen. Maar de meeste leerlingen ploeter den in het zweet huns aanschijns dapper voort, moedig glimlachend na een enkel opbeurend woord van de begeleidende vrijwilligers van de stichting Landschapsbeheer. Gesterkt door warme chocolademelk met een bolus konden we na het plantwerk terugzien op een welbeste de en gezellige morgen, waarop we gericht op de toekomst het aards ver val tegenstand hadden geboden. De boom in 4-1999

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 1999 | | pagina 5