Van buren tot paddenstoelen De folders van de Bomenstichting Bestelwijze. De boom in 1-2000 Naar aanleiding van de vele burenruzies over bomen besloot de Bomenstichting al in 1987 een folder uit te brengen, getiteld Bomen Buren. De folder werd een groot succes, hoewel de Bomenstichting daarmee onbedoelde bekendheid kreeg in relatie tot burenruzies. Na Bomen Buren verschenen nog vele titels volgens dezelfde formule: praktisch, leesbaar, leerzaam en grappig geïllustreerd door cartoonist Arend van Dam. Vorig jaar verschenen de laatste twee titels: Bomen Bodem en Bomen Bloemen. De folders worden nu als complete serie van 24 aangeboden. De boom van de buren Van de folder Bomen Buren zijn er inmiddels honderdduizend verspreid en nog dagelijks wordt hij besteld. Dat betekent kennelijk, dat veel men sen helaas geen enkele overlast ac cepteren van zoiets natuurlijks en nuttigs als een boom en maar al te vaak bereid zijn, hun relatie met de buren ervoor op het spel te zetten. Aangezien de Bomenstichting geen hulporganisatie voor het oplossen van burenruzies is, worden de vele telefoontjes over dit onderwerp zeer terughoudend beantwoord, ook al zijn de bellers doorverwezen door de gemeente of een bureau voor rechts hulp. Het advies is eenvoudig: lees de folder goed door, want de meest gestelde vragen worden erin beant woord. Ga toch opnieuw met de bu ren overleggen of zoek anders een advocaat. Overigens is het niet raad zaam om voor eigen rechter te spe len: het is strafbaar om bomen te beschadigen of om te zagen. Veel leukere onderwerpen Waar de Bomenstichting liever voor lichting over geeft, is de betekenis en verzorging van bomen. Veel voorko mende vragen worden in de folders beantwoord. Enkele daarvan zijn: - Hoeveel blaadjes heeft een boom? (Bomen Cijfers) - Hoe kan een insect nuttig zijn voor een boom? (Bomen Insecten) - Wat doe je als een boom bescha digd is? (Bomen Schade) - Is watergeven nuttig in de zomer? (Bomen Begieten) - Overleeft een boom het verlies van veel wortels? (Bomen Buizen Bomen Bouwen) - Wat zoekt een vleermuis in een boom? (Bomen Vleermuizen) - Wanneer mag ik mijn boom snoeien? (Bomen Snoeien) - Hoe maak ik een knot- of lei boom? (Bomen Leivormen) -20- De boom in 1-2000 Paddestoelen Op en onder veel bomen groeien paddestoelen: de vruchtdragers van schimmels, die in de boom of in de bodem groeien. Sommige daarvan zijn uiterst schadelijk en vragen om een snel oordeel plus advies van een boomverzorger. Andere zijn juist heel nuttig voor de boom en weer andere hebben niets met de boom te maken. De folder Bomen Paddestoelen geeft een eerste overzicht van de rol van schimmels bij bomen. Wie meer wil weten of zich zorgen maakt, belt een boomverzorger (adressenoverzicht is bij de Bomen stichting verkrijgbaar) of bestelt het boekje "Houtrot in Bomen". U kunt de besproken artikelen als volgt bestellen: complete folderserie Bomen 17,- o.v.v."Bomen houtrot in Bomen 31,- o.v.v. "Houtrot" beide artikelen tegen (voordeel- prijs) 40,- o.v.v. "Herfstpakket" Bij elke bestelling ontvangt u het overzicht "Nuttige adressen voor boombeheerders". De genoemde prijzen zijn exclusief verzendkosten. Bomenstichting Oudegracht 201 bis 3511 NG Utrecht 030-2340778 -21-

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2000 | | pagina 12