Kort nieuws De boom in 2-2000 Grenslinden in de gemeenten Goes en Kapelle Grenslinden zijn lindebomen die vroeger op kruisingen van dijken en grenzen van gemeenten e.d. werden geplant. Ze zijn kenmerkend voor de Zak van Zuid-Beveland en hebben een unieke landschapswaarde. In het WCL-gebied (gem. Borsele) zijn door SLZ de laatste jaren diverse oude bomen opgeknapt en nieuwe bomen geplant (gefi nancierd met WCL-geld). In de gemeenten Goes, Kapelle, en een deel van Reimers- waal waar ook grenslinden staan, is dat wegens gebrek aan financiën nog niet ge daan. Via dit project worden de aanwezige grenslinden in kaart gebracht, worden plantlocaties opgespoord, en worden bomen gesnoeid en geplant. Jaarverslag 1999 Nieuwe bedragen onbelaste onkostenvergoeding vrijwilligers Met ingang van 1 januari 2000 is de regeling voor het verstrekken van geringe onkos tenvergoedingen aan vrijwilligers gewijzigd. Hierin is geregeld dat deze vergoedingen tot een bepaald bedrag zijn vrijgesteld van premieheffing, de zogenaamde vrij- stelllingsgrens. Deze grens bedroeg per 1 januari 1999 41,- per week met een maximum jaarbedrag van 1435,-. Besloten is om het bedrag van de vrijstellingsgrens in plaats van driejaarlijks, jaarlijks te indexeren. Als gevolg van de indexering wordt het nieuwe weekbedrag gesteld op 42,-. Het aantal weken waarin het maximum weekbedrag mag worden uitgekeerd, is gesteld op 35, daarmee aansluitend op de praktijk. Het maximum jaarbedrag wordt dan verhoogd tot 1470,-. De muze in de Zak Van 29 juli tot en met 5 augustus worden de Dijkendagen georganiseerd. De Dijken- dagen staan in het teken van de dijken en alles wat daarmee te maken heeft, zoals de dieren en planten die op dijken voorkomen, de geschiedenis van de dijken, enzovoort. Tijdens de Dijkendagen is er elke dag iets leuks en interessants te doen. Wedstrijd Speciaal voor de Dijkendagen is een wedstrijd georganiseerd, ledereen, jong en oud, kan een kortverhaal, gedicht, tekening of aquarel inzenden. Een deskundige jury zal de inzendingen beoordelen. De leukste, spannendste, mooiste of origineelste inzen dingen maken kans op een prijs. Het onderwerp van het gedicht, verhaal of de teke ning moet in ieder geval iets met dijken te maken hebben. Verder mag iedereen zijn fantasie de vrije loop laten. Verhalen, gedichten, tekeningen en aquarellen kunnen tot 15 juli worden opgestuurd naar: S LZ, t.a.v. jury Dijkendagen. Niet vergeten naam, leeftijd, adres en telefoonnummer te vermelden!! Prijsuitreiking Op de openingsdag van de Dijkendagen, zaterdag 29 juli, zal wethouder Tollenaar van de gemeente Borsele prijzen uitreiken aan de winnaars. De inzendingen worden ver deeld in 4 groepen: 4-7 jaar; 8 - 12 jaar; 13 - 15 jaar; volwassenen. Binnen elke groep is er een prijs voor het winnende gedicht, het winnende verhaal en de winnende tekening aquarel. In totaal zijn er dus 12 prijzen. ledereen die meedoet aan de wedstrijd is van harte uitgenodigd voor de opening prijsuitreiking op zaterdag 29 iuli (aanvang 13:00). Wie weet valt uw inzending wel in de prijzen. Alle inzendingen worden tentoongesteld in het informatiecentrum de Schaapskooi. Na de Dijkendagen kunt u uw inzending weer terugkrijgen. Na de prijsuitreiking is er om 14:00 nog een wandelexcursie over de dijken in de omgeving. U kunt ook het interessante informatiecentrum en de schaapskooi bezoe ken. Meer informatie over de wedstrijd of de DijkendagenBel: 0113-613203 -49-

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2000 | | pagina 26