Werkdag op de Bushoeve De Boom In 1-2001 De complete 'Crew' Metalen vogelnest -26- De Boom In 1-2001 Door Hanneke Bakker, vrijwilliger VLP Noord- en Midden Zeeland Eenmaal per jaar steken de doordeweekse vrijwilligers en alle medewerkers van SLZ, ook degenen die gewoonlijk op het kantoor achter een bureau te vinden zijn, gezamenlijk de handen uit de mouwen. Op 28 November 2000 was de 'gezamen lijke werkdag' op de 'Bushoeve' te Driewegen. Droog en redelijk weer. Een opkomst die de verwachtingen ver overtrof. De hele 'crew' van het kantoor, banen poolers en vrijwilligers van alle 'Zeeuwsche eilanden'. Maar, er was dan ook deze dag een mega-klus gepland, namelijk het afzetten van 400 of 500 meter meidoornheg op 1.20 meter hoogte. Er werden eerst allerlei nieuwe handschoenen, maar ook 'veiligheids- brillen' uitgedeeld, (niet geheel overbodig, daar er op ooghoogte gewerkt werd, en verplicht door de arbowet). We werkten met: pistoolzaagjes, beugelzaagjes, takken- scharen en er was natuurlijk het 'wegsleep-volk'. Het werk ging van een leien dakje, omdat je gewoon weinig verkeerd kon doen. Er stonden vlierstruiken door de meidoorns, die ook op 1.20 meter afgezet werden, maar men wilde die toch liever lager hebben. Een vlier herstelt zich héél snel!! Kee Rijk (eigenaresse van dit landgoed) bleef bij haar 'klinket' staan, (klein deurtje in de grote schuurdeur) en onder het mom van: 'Kee, heb je een nieuwe jas aan?' mocht ik foto's maken. Tussen de middag werd er riant soep brood geserveerd bij Vicky Wolf te Ovezande; restaurant 'Beestenboel'. We waren volgens haar dankbare klanten, (een landschapsbeheerder mekkert nooit over het eten). Rond half drie was de klus geklaard en lag al het losse hout in een soort 'nog op te ruimen ril'. Wat je met 30 a 35 man niet in een paar uur weg kunt werken?? Geweldig! Leuk was het vogelnest, wat volledig van oud ijzer in elkaar gezet was. Ik vond het meer gebruik gemaakt van 'Auping-beddenspiraal'. De meidoom behoort tot de familie van de 'Crataegus' en we snoeien haar in de winter. De meidoom kan als solitaire struik, boom en haag voorkomen. Is bekend van windkeringen/begren-zingen van weilanden. Bij nieuwe aanplant wordt i.v.m. bacterievuur) de meidoorn afgewisseld met liguster, sleedoorn, hazelaar, comoelje (Cornus), Rosa pimpinellifolia, etc. Mevr. Rijk

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2001 | | pagina 15