Even voorstellen... Sandra Dobbelaar In deze rubriek stelt iedere keer een andere SLZ-medewerker zich even voor. Net als in het vorige nummer, geven we ook nu weer het woord aan een nieuwkomer. De Boom In 1-2001 Ja, je ziet het goed, dat ben ik op de foto, hangend uit een raamgat. Tijdens een weekend van de Zoogdieren werkgroep kwamen we langs dit oude schuurtje. Naast levende muizen hadden we ook interesse in de resten van muizen in braakballen van uilen. Een collega wist dat in dit schuurtje regelmatig een kerkuil zat. Aangezien ik de enige was van de club die flexibel genoeg was om door zo'n gat naar binnen te kruipen, was de keus snel gemaakt. En je ziet, de beste stuurlui... Helaas was het te hoog om helemaal naar binnen te kunnen gaan. Geen uilenballen jammer genoeg! Aan mij de beurt om me voor te stellen. Velen die bij SLZ werkzaam zijn, kennen me al. Tijdens mijn studie ging ik op vrije dagen namelijk regelmatig mee met de vrijwilligersploeg in Zeeuws-Vlaanderen. Dat is zo gebleven tot ik in september 2000 'medewerker' bij de Stichting werd. Op een hete zomerdag in '75 werd ik geboren als tweede van ons gezin. In het dorpje Vogelwaarde ben ik opgegroeid tussen de jongens in de polder. Toen ik achttien werd ging ik studeren in Breda, en dus op kamers. Het heeft lang geduurd voor ik daar een beetje wende. Vrijdags na school stapte ik direct de trein in naar huis, waar ik altijd eerst even een rondje buiten ging maken. Na Breda verhuisde ik naar Tilburg. Ik was het studeren nog niet zat. Daar deed ik de biologie opleiding. Ondanks het inkorten van deze studie had ik veel vrije tijd over om allerlei leuke dingen te doen. In het studentenhuis waar ik woonde heb ik het, ook al was mijn kamertje maar 2 x 2 m, enorm naar mijn zin gehad. Het was niet altijd koek en ei onder elkaar, maar we hebben veel meegemaakt en erg veel plezier gehad (soms leek het wel 'Goede Tijden Slechte Tijden'). Soms mis ik de gezelligheid van de meiden nog wel eens. Na mijn studies ben ik niet het onderwijs in gegaan en ben ik ook geen bioloog geworden. Bij SLZ heb ik het echter prima naar mijn zin. Namens de stichting verzorg ik de cursussen en houd ik me bezig met, advisering, cultuurhistorie en begeleiden van vrijwilligers in Zeeuws-Vlaanderen. Ondanks de opmerkingen over mijn spiermassa in vergelijking tot die van de heren, mijn perfecte rijstijl en enorme inzet is het toch wel leuk, zo'n dagje met de vrijwilligers op pad. In mijn vrije tijd doe ik allerlei dingen zoals knotten, de jeugdgroep van de natuurvereniging begeleiden, bijeenkomsten en kamp organiseren voor scouting en allerlei natuur- activiteiten zoals excursies volgen en onderzoekjes doen (bijvoorbeeld naar zoogdieren). -28- De Boom In 1-2001 Sinds november vorig jaar ben ik op mezelf gaan wonen in Terneuzen. Koken, wassen en schoonmaken horen nu ook tot mijn regelmatige bezigheden. Als ik geen 'verplicht vrijwillige' activiteiten heb ben ik graag buiten bezig. Mijn ouders in Vogelwaarde hebben een behoorlijke tuin met een stukje land. Daar ben ik dan ook vaak te vinden. Naast het onderhouden van de tuin, kweek ik er groenten, pompoenen en bloemen. Of ik ga gewoon lekker wandelen of fietsen, rondstruinen, dingen bekijken, bestuderen en vooral genieten! En dat laatste ga ik weer extra veel doen nu de lente en zomer er weer aankomen. - 29-

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2001 | | pagina 16