POSTCODE Colofon Inhoud Van de redactie NATIONALE LOTERIJ! 2 3 7 8 11 13 16 18 19 20 24 26 28 32 DE BOOM IN Contactblad van Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ) Jaargang 15, nummer 1, maart 2001 REDACTIE Sandra Dobbelaar Ton de Koning Peter Maas Foort Minnaard Nettie Wilderom Kees Wisse Verder werkten aan dit nummer mee: Hanneke Bakker Justus v.d. Berg Lucien Calle Sandra Dobbelaar Rudie Geus Hans van Hagen Winant Halfwerk Nanning-Jan Honingh Arjan de Hulster Eugène Jongenelen Dicky de Koning Luud Persijn J. Roose Astrid Westdorp Redactie-adres: Postbus 286 4460 AR Goes tel. 0113-230936 Ontwerp omslag: PRIJ vormwerk, Vrouwenpolder Drukwerk: Drukkerij Zoeteweij, Yerseke Foto omslag: Leerlingen van de Vliedberg knotten bij de Zwaakse Weel (foto Ton de Koning) De Boom in verschijnt 4x per jaar Een abonnement kost 15,- per jaar, voor informatie: tel 0113-230936 Kopij voor nummer 2-2001 inzenden voor 25 mei Stichting Landschapsbeheer Zeeland zet zich in voor behoud, beheer en aanleg van kleine landschapselementen SLZ wordt financieel gesteund door de Postcodeloterij De Boom In 1-2001 Vliedbergen in Zeeland Nieuwe vliedbergen 10 jaar wilgenknotten door de Vliedberg Het bedrijfsnatuurplan van... fam. Van Gorsel Kerkuil weer welkom op Popkensburg Amfibieënmonitoring met fuiken Feromonen in de fuik Kikkers in de put Veilig werken in de knotwilg Vreemde vruchten 2: De kerspruim De winnaars van de erftrofee, het prijzengeld, wat doen ze ermee? Werkdag op de bushoeve Even voorstellen... Sandra Dobbelaar Kort nieuws In dit eerste nummer van 't nieuwe jaar aandacht voor van alles en nog wat: vliedbergen en een school die toevallig 'de Vliedberg' heet. Fuiken, feromonen, kikkers en salamanders. Vallende wilgentakken en stekelige meidoornheggen. Bedrijfsnatuurplannen en plannen van erftrofee-winnaars. Weidevogelbescherming, want de vrijwilligers van de weidevogelbescherming gaan ook weer aan de slag en ze kunnen nog wel wat nieuwe collega's gebruiken. En wat gaan we verder doen dit jaar? We lichten alvast een tipje van de sluier op. Nummer 2 wordt een themanummer: van alles over bloemdijken. Nummer 3 is het jaarverslag over 2000. Nummer 4, en dan zitten we al weer rond kerstmis, wordt weer een 'gewone' Boom In. -1 -

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2001 | | pagina 2