5. Activiteiten 5.1. vrijwillig natuur- en landschapsbeheer wmm De Boom In 3-2001 Het jaar 2000 stond in het teken van diverse personeelswisselingen. In de loop van het jaar vertrokken in verband met aanvaarding van ander werk of verhuizing Mari anne Lundahl, Frank Hamelink en Winant Halfwerk. Karin Klip, Arjan de Hulster, Sandra Dobbelaar, Alex Wieland en Karin Mol kwamen daarentegen de stichting versterken. Via de WlW/banenpool zijn op 31 december 2000 6 medewerkers bij SLZ geplaatst: - Sjaak van Eenennaam, medewerker landschapsonderhoud - Alex Kunst, medewerker landschapsonderhoud - Kees Tonkens, medewerker landschapsonderhoud - Wim Wisse, begeleider vrijwilligers, medewerker landschapsonderhoud - Ton de Koning, begeleider vrijwilligers, medewerker voorlichting en algemeen - Edwin Bom, medewerker landschapsonderhoud Kees Tonkens volgt de opleiding 'zelfstandig beroepsbeoefenaar groene ruimte' in het kader van het leerlingwezen in de groene ruimte. Gedurende 2000 waren 12 stagiairs werkzaam bij de stichting. Wannes Castelijns (Hogeschool Larenstein) inventariseerde veedrinkputten in West Zeeuws-Vlaanderen. Anton Klijnsmit MBCS Velp) stelde een plan op voor het herstel van knotboomdijken op Noord-Beveland. Hij maakte daarnaast diverse erfbeplantingsplannen op Tholen. Karin Mol en Chris Geldof (Groen College Goes) hielden zich bezig met voorbereiding van diverse projecten in de regio Noord- en Midden-Zeeland. Miranda Bouman (Hogeschool Larenstein) maakte een beheerplan voor kleine natuurlijke elementen langs de binnenduinrand op Zuidwest Walcheren. Leendert-Wim Driece (AOC Groencollege in Gouda) bracht monumentale grenslinden in de gemeenten Goes en Kapelle in kaart. Tevens inventariseerde hij mogelijke plantlocaties voor nieuwe grenslinden. Via diverse opleidingen werkten gedurende een deel van het jaar de volgende sta giairs mee aan het landschapsonderhoud: - Marco van Antwerpen, Groencollege MBO kaderfunctionaris groenbeheer - Bram Zonnevijlle, Groencollege MBO kaderfunctionaris groenbeheer - Saskia Meerman, Groencollege Milieutoezicht - Dave Nagtegaal, Groencollege Milieutoezicht - Wesly Houtekamer, Groencollege Milieutoezicht - Niels Marijs, De Vliedberg, snuffelstage vanuit bijzonder onderwijs Vele vrijwilligers zetten zich in 2000 belangeloos in voor de stichting. Naast alle deelnemers aan de diverse vrijwilligersgroepen, betreft dit Astrid Westdorp, die op kantoor hielp met diverse administratieve klussen. De Boom In 3-2001 Bij het onderhoud van kleine land schapselementen hebben vrijwilligers weer een belangrijke rol gespeeld. De vrijwilligers zijn onder te verdelen in weekendvrijwilligers, die in diverse regionale werkgroepen georganiseerd zijn; deelnemers aan natuur werkkampen; haanlozen, die met be houd van uitkering in het landschaps onderhoud werkzaam mogen en willen zijn of ouderen die na hun intrede in de VUT of pensionering graag een deel van de dan beschikbare vrije tijd willen invullen. De stichting tracht al deze groepen te stimuleren en te onder steunen. Er wordt op uitleenbasis ge reedschap aan de groepen beschik baar gesteld en er is een aanvullende WA- en Ongevallenverzekering afge sloten voor vrijwilligers in het land schapsonderhoud. Regionale vrijwilligersgroepen De activiteiten van de regionale vrijwil ligersgroepen zijn in de volgende tabel weergegeven. De tweede tabel geeft een indruk van de ontwikkeling van het vrijwilligerswerk sinds 1991. Gezamenlijke werkdag op de Bushoeve: vrijwilligers, stagiairs, personeel

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2001 | | pagina 5