Even voorstellen.. Karin Mol De Boom In 4-2001 Alweer een nieuw gezicht bij de SLZ, zult u zeggen. Nou, ik ben er hartstikke blij mee, dat ze me bij de stichting een tweede toekomst willen bieden. Tweede toekomst? Hoe zit dat?het begin. Geboren als 'overkanter' in Terneuzen heb ik alleen mijn vroegste jeugdjaren daar doorgebracht. Toen ze tegenover ons huis het Zuidlandtheater gingen bouwen, verhuisden we naar Vlissingen (m'n beide ouders zijn Middelburgers!). Lang hield ik heimwee naar Terneuzen maar uiteindelijk waren de vele mogelijkheden op Walcheren wel heel aangenaam. Lekker voetballen in de wei, het hele jaar door naar het strand, 's zomers zwemmen en de rest van het jaar 'strandjutten' met vriendin en hond. Mijn ouders moeten er vast wel eens moedeloos van zijn geworden als ik weer zielsgelukkig met allerlei oude rotzooi thuiskwam. Na een te gekke middelbare schooltijd (zelfs achteraf gezien) wilde ik naar de tuinbouwschool. Maar meisjes in de tuinbouw, in de jaren '70 in Zeeland... pffff, geen stageadres, dus einde droom! Dus werd het een ander soort baan, bijna een kwart eeuw PTT. Hier ben ik jaren, met plezier, 'vliegende keep' geweest (invallen bij ziekte, vakantie of andere hoogtijdagen), door heel Zeeland en West-Brabant. Toen diende het fenomeen 'Rijdend Postkantoor' zich aan in het Zeeuwse. Wat is er mooier dan als klein meisje (1.63 m.) in zo'n groot, rood, brommend monster over de wegen van Walcheren te mogen scheuren? Maar helaas, deze service moest verdwijnen (te duur). Dus kwam ik terecht tussen vier muren in Oost-Souburg, maar na 4 jaar werd ook dit postkantoor gesloten en gesloopt (1997). Opnieuw naar school Toen er van hogerhand ook nog een reorganisatie in gang werd gezet, waarbij ik rugnummer 21 kreeg, werd het tijd voor iets anders. Mijn droom stond op een dag opeens in de krant: 'Groencollege biedt groenopleiding in deeltijd'. Zou de combinatie van werk, school en stage lukken? Zoals boven mijn bed de spreuk hangt: 'A dreamer lives forever'trok ik de stoute schoenen aan, op naar het Groencollege! En tot mijn grote vreugde werd ik, 'oudje', toegelaten, mits ik een stageadres had. Een hoveniersechtpaar stak mij de helpende hand toe en ik kon weer naar school. Moetje voorstellen: 'oudje' van 37 jaar loopt de klas binnen waar de oudste leerling 18 is. Maar het ijs was al snel gebroken, al duurde het bij sommigen 2 jaar voor 'u' 'je' werd. Met wederzijdse steun en kennis heb ik 4 zware, maar ook fijne, jaren in de schoolbankjes doorgebracht. Je blijft er wel jong door. In het laatste schooljaar kwam ik, per ongeluk, als stagiair terecht bij SLZ. Wat een relaxte en spontane club mensen! Het besef kwam al heel snel dat ik hier dolgraag zou willen werken. En ziet, m'n tweede toekomstdroom kwam uit! Sinds 1 november 2000 ben ik projectmedewerker voor het project 'Beplanting van de minicamping in de Gemeente Veere'. Dit betreft niet alleen de beplanting maar ook de mogelijkheden om het erf op te waarderen, door bijvoorbeeld aanplant van hoogstamfruitbomen of leilinden, de aanleg van een drinkput, etc. -26- De Boom In 4-2001 Vanaf maart 2001 mag ik ook 1 dag in de week naar de 'overkant' West- Zeeuws-Vlaanderen. Het blijft altijd weer spannend waar ik terecht kom, maar Zeeland zie je bij dit werk echt altijd van z'n mooiste kant! Mensen hierbij wilde ik het laten. Misschien nog één tip: In de winter periode moet u beslist regelmatig naar het zwerk kijken en gewoon genieten van de kleuren die in deze periode zo fel tegen elkaar afsteken. Dan zie je de wereld daarna weer positief tegemoet. Ik wens u verder fijne Kerstdagen en een zonnig 2002 toe, ook namens al mijn collega's. Karin in actie tijdens de Natuurwerkdag op de Blikkendiik in Amemuiden -27-

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2001 | | pagina 15