De Boom In 4-2001 onze sympathieke wethouder mevr. Spuessens. Belangstellend luisterde ze naar onze wensen, en vond dat dit monument behouden moest blijven. Ze beloofde ons haar medewerking en kreeg toestemming van de voltallige raad der gemeente Sas van Gent om ons te steunen, zodat we 8000 gulden rijker werden (oktober 2001 Via de mail nam ik contact op met het Zeeuws Archief in Middelburg. Daar ben ik op zoek gegaan naar gegevens over de sluis en daar vond ik het oude bestek van dit geheel. Ik las 42 artikelen en kreeg hierdoor een beter inzicht in de werkzaamheden van toen. Maar nu nog de bouwtekening. Die was niet in Middelburg terug te vinden. Ik vertrok naar Den Haag. Aldaar aangekomen zocht ik in het Rijksarchief naar de tekening. Van enkele sluizen uit het Zeeuws-Vlaamse vond ik de tekening, maar niet van de onze. Domper Inmiddels is er een bestek gemaakt voor het volledig herstel van de sluis. Een belangrijke stap, maar meteen een flinke domper. Het kleine beetje geld dat we hebben valt volledig in het niet bij de totale kosten. De zoektocht naar extra financiers gaat door. Ik besluit dit lange verhaal, waar nog veel aan geschreven moet worden, met het volgende: we hebben best nog wat deskundige hulp nodig, dus ik nodig u allen uit om eens een kijkje te komen nemen aan onze Zwartenhoekse sluis. Wij staan altijd open voor advies. Deze Zwartenhoekse sluis mag ons Zeeuwen niet uit de handen glippen. U kunt mij altijd bereiken via e-mail: makinot@zeelandnet.nl. of tel. 0115 452043. De Zwartenhoekse zeesluis De Boom In 4-2001 2. Bunkercomplex 'Vrijburg' Oost Sou Het bunkercomplex 'Vrijburg' stamt uit de tweede wereldoorlog en bestaat uit een 15-tal bunkers. Het geheel ligt in een klein bosgebiedje, op de grens van een nieuw bedrijventerrein en een mooi stukje platteland van Walcheren. Er zijn 3 bunkers die niet begraven liggen onder een dikke laag grond: 2 geschutsbunkers en een onderkomen. De twee geschutsbunkers worden schoongemaakt en worden toegankelijk voor publiek. De 'verblijfsbunker" wordt ingericht als winterverblijf voor vleermuizen. Hiervoor zal Stichting Landschapsbeheer Zeeland zorgdragen. De gemeente Vlissingen zal bijdragen aan het noodzakelijke grondverzet, het afvoeren van gedumpt rg door Nanning-Jan Honingh landbouwafval en het gedeeltelijk afsluiten van het bosje ter voorkoming van het opnieuw dumpen van afval. De stichting Bunkerbehoud plaatst voorlichtingsborden met informatie over het bunkercomplex. Het gemeente archief is hierbij behulpzaam. Op dit moment ligt er een beheersplan voor het terrein, samengesteld door SLZ. Wanneer de gemeenteraad goedkeuring heeft verleend, kunnen we aan de slag. Er zijn offertes opgevraagd voor de diverse materiaalkosten en werkzaamheden. De uitvoering zal waarschijnlijk begin december ter hand worden genomen en eind mei 2002 worden afgerond. Bunkercomplex Vrijburg

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2001 | | pagina 6