POSTCODE Colofon Inhoud Van de redactie NATIONALE LOTERIJ! 2 4 6 8 11 12 16 18 24 26 28 32 DE BOOM IN Contactblad van Stichting Landscl Jaargang 16, nummer 1, april 2002 REDACTIE Sandra Dobbelaar Ton de Koning Peter Maas Foort Minnaard Nettie Wilderom Redactie-adres: Postbus 286 4460 AR Goes tel. 0113-230936 info@slz.landschapsbeheer.nl www.landschapsbeheer.com/zeeland Verder werkten aan dit nummer mee: Lucien Calle Rudie Geus Winant Halfwerk Ton de Koning Ans Lindenberg Kees Tonkens Astrid Westdorp Alex Wieland heer Zeeland (SLZ) Ontwerp omslag: PRIJ vormwerk, Vrouwenpolder Drukwerk: Drukkerij Zoeteweij, Yerseke Foto omslag: De vrijwilligersploeg van SLZ maakt een bunker geschikt voor vleermuizen (foto Lucien Calle) De Boom in verschijnt 4x per jaar Een abonnement kost 7,- per jaar, voor informatie: tel 0113-230936 Kopij voor nummer 2-2002 (themanummer) inzenden voor 31 mei 2002 Stichting Landschapsbeheer Zeeland zet zich in voor behoud, beheer en aanleg van kleine landschapselementen SLZ wordt financieel gesteund door de Postcodeloterij De Boom In 1-2002 Vleermuizen in Winterverblijven Resultaten Vleermuizenproject Veilig werken: blunders in het landschap... en dan de arbo Oral history Zeeuwse natuurclubs op het internet Meidoornhagen De meidoornhagen van fam. Jacobsen Vreemde vruchten 4. de moerbei Gezamenlijke schouders Ervaringen met teervervangers Even voorstellen: Alex Wieland Kort nieuws April is de spreekwoordelijke maand die doet wat die wil. April is ook de maand van het voorjaar waarin de veedrinkputten krioelen van de dikkopjes, de lijsters en merels iedere morgen met hun mooie zang elkaar de loef afsteken en de fruitbomen vol in bloei komen te staan. April is bij uitstek een maand om naar buiten te gaan om al dit moois mee te kunnen maken. Let op de meidoornstruiken en geniet van de heerlijke geur van de bloesem. Dit nummer van De Boom In heeft niet als opzet om u binnenshuis te houden maar om u juist te wijzen op een aantal zaken die buiten te aanschouwen zijn. Het gaat over vleermuizen, meidoorns en moerbeien. Natuurlijk mag de rubriek over veiligheid niet ontbreken en wordt er opnieuw een medewerker van SLZ aan u voorgesteld. Eén verhaal gaat over oral history; een wat vreemde term misschien, maar het gaat erom ervaringen van mensen die lang geleden al in het landschap hun werk deden, op schrift te stellen. Bent u de trotse eigenaar van een ouderwetse Zeeuwse boerenschuur dan heeft het zeker zin om het verhaal over 'teervervangers' te lezen. En tot slot, als u nog wat uurtjes thuis over hebt, worden er enkele suggesties gedaan om Zeeuwse natuur-sites te bekijken op het internet.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2002 | | pagina 2