Minicamping de Kievit, Oostkapelle De Boom In 2-2002 wegberm werden een maand later rigoureus opgeruimd door het waterschap en even keken we vanaf de camping kilometers ver, maar gelukkig is nu alles weer mooi dicht. Er zijn veel takken versnipperd en een deel is gebruikt voor een natuurlijke houtwal. Van de oude erfbeplanting uit 1950 gingen elk jaar een paar bomen dood en we besloten in het kader van de nieuwe ruilverkaveling 5 rijen bomen buitenom de oude erfbeplanting aan te planten. Dit mislukte een jaar wegens droogte en slecht plantmateriaal. Het jaar daarop hebben we met veel kunst en vliegwerk de jonge struiken en bomen aan de gang gekregen. Nu zit de groei er goed in en zijn ze al anderhalve meter hoog. Deze winter is er al flink in gesnoeid. In het kader van 'Beplanting mini- campings in de Gemeente Veere' is onze camping bezocht door medewerkers van Gemeente Veere, SLZ en VeKaBo. De begroeiing stond er uitstekend bij. Toch wilden wij nog profiteren van de subsidie en hebben we samen met Karin Mol van SLZ een plan gemaakt voor de beplanting van een nieuw stuk camping met ruimere plaatsen. Ook hopen we door een aanpassing van de Wet op de Openlucht Recreatie op 15 plaatsen het gehele seizoen en een verruiming naar 25 plaatsen. Dit voorjaar is er ingeplant en het staat er geweldig bij. Wij hebben veldesdoorn, gewone liguster, hazelaar, rode kornoelje, gelderse roos, gewone es en zwarte els ingeplant. Misschien komen er het volgend jaar nog hoogstamfruitbomen bij. Verder hebben wij plannen voor het stookhok en het varkenshok te restaureren en ook zouden we graag een informatiebord plaatsen. De nieuwste plannen betreffen de uilenkast, die in de pas gerestaureerde schuur zal worden geplaatst. In deze schuur zitten namelijk twee kerkuilen. Dit strookt echter niet met de moderne bewaring van uien, die gecertificeerd zullen worden. Er mogen dan geen uitwerpselen van uilen tussen de uien terechtkomen. Wij willen echter beide: én uilen én gecertificeerde uien!! SLZ helpt ons hiermee door het plaatsen van een uilenkast. adres: Camping 'Werendijke', Werendijke 12, Zoutelande, tel. 0118-561505 Camping Werendijke vanuit de lucht gezien De Boom In 2-2002 door Lydia Jobse Buitelaar, eigenaresse De tuin van Zeeland, zo wordt Walcheren wel genoemd. Het is een gezellig eiland, met om de 3 a 4 kilometer een dorpje, helemaal doorsneden met B-wegen, vaak aan beide zijden met bomen en struiken. Maar door het groeien van de dorpen en de accommodaties voor de toeristen, verdwijnt er stiekem stukje bij beetje van het oorspronkelijke landschap. Daarom vonden wij het een goed plan om mee te werken aan het weer terug brengen van wat oorspronkelijke stukjes in het landschap. Tussen ons huis en de watergang ligt een stukje weiland met niet echt een speciale bestemming. Dit leent zich uitstekend voor ons doel en in het voorjaar van 2001 worden onze plannen uitgevoerd. Langs de watergang een rij knotwilgen. Ook is er plaats voor 14 hoogstamfruitbomen. We hebben gekozen voor 2 walnoten, 2 kersen en 2 kweeperen. Dan nog 4 appels en 4 peren van verschillende rassen. In mei is het droog genoeg voor het graven van een veedrinkput. 15 Meter doorsnee en in het midden 2 meter op z'n diepste punt. Van de grond die eruit komt maken we een wal, die tevens als afscheiding dient met het weiland erachter. Het plan is om daar bovenop tussen palen een houtril te maken, waar we snoeihout in kunnen verwerken. Als dat hout dan nog een beetje wil begroeien hebben we een mooie natuurlijk afscheiding. De wal zelf moet begroeien met gras, dat staat ook wat leuker. Dat gaat echter nog niet zo snel want die grond komt van heel diep en is erg vast, maar het komt ongetwijfeld. Na de natte winter (toen we de bomen plantten stond het water in het plantgat) volgde er een droge meimaand. Voor de bomen was dit niet zo goed. Het blad wat er net aan gekomen was begon uit te drogen. Dan kun je zien dat de ene boom sterker is dan de andere. We hebben geprobeerd ze te redden met water druppelen via een natte lap uit een emmer water en zodoende de grond constant vochtig te houden. Tenslotte hebben we na de zomer moeten vaststellen dat er 7 boompjes dood waren. De helft dus, ondanks de extra verzorging. We hebben dit voorjaar nieuwe geplant en zoals het er nu uitziet staan ze er goed bij. De meeste hebben gebloeid en ze hebben allemaal blaadjes. Maar voorlopig zijn ze nog klein. Hun stammen zijn nog een stuk dunner dan de paaltjes waaraan ze vaststaan. Er zitten korven rond, want schapen moeten het gras kort houden maar de bomen laten staan. Op een luchtfoto van voor de ruilverkaveling van 1953 is te zien dat op het bewuste weitje fruitbomen stonden, dus eigenlijk wordt de oude situatie teruggebracht. We moeten nog wel wat geduld hebben tot het eerste fruit van de bomen geplukt kan worden en wilgen langs de watergang geknot kunnen worden. Het is in ieder geval iets om naar uit te kijken. adres: Mini-camping De Kievit, Grijpskerkseweg 21, Oostkapelle, tel. 0118-582134 -21 -

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2002 | | pagina 12