3 1 0 Ml Goes Fa. de Feijter 15 lm. Groothandel voor de bouw A.D. van Gilst Boom- en Handelskwekerij Jan-willem de Witte Sierheesters - Haagconifènn - Bomen - Vaste planten- /y0^ E II Biervliet De Boom In 2-2002 het Grevelingenmeer. In de kreek worden regelmatig lepelaars en kleine zilverreigers gezien! Vervelend is dat in het natuurdeel de ontwikkeling van enkele distelhaarden binnen de bloemrijke akkers voor problemen zorgt. De distels breiden zich flink uit en zullen binnenkort voor overlast richting buren zorgen. Ondanks het streven naar gifvrij onderhoud van het terrein zal waarschijnlijk toch een keer chemisch moeten worden ingegrepen om de distels de baas te blijven. Knelpunten Ook al is dhr. Deïst zeer tevreden over zijn camping, helemaal probleemloos is het niet. Dhr. Deïst: 'In het eerste idee van de landschapscamping was er voor gekozen om de recreatieve plaatsen te spreiden over het natuurdeel, waardoor recreanten met hun tentje in de natuur konden kamperen. Dit is later aangepast en is er een strikte scheiding gekomen tussen het natuur- en campingdeel. Het eigenlijke idee (kamperen in de natuur) is zodoende voor een groot deel vervallen'. Verder is er een probleem ontstaan door de planologische regelgeving. Dhr. Deïst: 'Door de aanleg van een camping rondom het erf (agrarisch bouwblok van 1 ha.) met daaromheen een schil met natuurgebied komt de agrarische functie in de knel. De bouw van een nieuwe schuur kan moeilijk in het geheel worden ingepast.' Op het gebied van de brandveiligheid zijn kortgeleden nieuwe regels gekomen. 'Met de aanleg is rekening gehouden met staanplaatsen van 150 m2. Dit was voldoende voor de toen geldende brandregelgeving waarbij een onderlinge afstand tussen de caravans van 3 m. werd gehanteerd. Ondertussen zijn de regels aangepast en wordt een afstand van 5 m. gehanteerd. Hierdoor zal een deel van camping moeten worden aangepast', vertelt Deïst. VOL-overeenkomst Het onderhoud van alle landschaps elementen op de landschapscamping is in een VOL-onderhoudsovereenkomst opgenomen. Het onderhoud van de houtige elementen, zoals de 60 knotwilgen, wordt pas na tien jaar gesubsidieerd, het maaien en afvoeren van de diverse vegetaties is nu al meegenomen. Zo is o.a. opgenomen om het karreveld twee maal per jaar te maaien en af te voeren. Ook is het toekomstig onderhoud van de drinkputten in de overeenkomst vastgelegd. Andere landschapscampings in Zeeland Er is ook een landschapscamping aangelegd op Tholen. Hier is gekozen voor aanleg van een meer parkachtig geheel rondom de boerderij. Vlakbij de landschapscamping van fam. Deïst en in West Zeeuws-Vlaanderen, bij Aardenburg worden momenteel ook landschapscarripings aangelegd. SLZ is door het geven van advies betrokken bij aanleg van alle vier de landschapscampings in Zeeland. Met dit advies en eventueel afsluiten van een VOL-overeenkomst voor het onderhoud wordt een streekeigen inrichting en goed onderhoud gestimuleerd. Adres: Landschapscamping 'Kijkuit' Rietdijk 12, Zonnemaire, tel. 0111-691246 -26- De Boom In 2-2002 tui\ crtcnlh'i Machines voor Tjin Groenvoorziening en Tuinbouw Nieuwe Rijksweg 2A 4472 AB 's Hr Hendrikskinderen tel 0113-215351 fax 0113-223531 Inruil Verkoop Reparatie INFRAKO advies v' c Groenvoorziening Boomtaxaties Speelplaatsen Gespecialiseerd en toch all-round t'vk-slra.it '4 44AJ 4 nKk-Urvk? It;* Gl13Mfi60l Km (lin Mrt.'iid auto!#* OA ."v'tfi *- Burg. Bouwmanstraat 12 4364 AG Grijpskerke tel: 0118-591999 fax: 0118-594790 mobiel: 06-21548645 Tevens levering van: Bos- en Haagplantsoen - Laanbomen - Leibomen - Fruitbomen (ook hoogstammen) Kleinfruit Voor landschappelijke beplanting - Ook levering van boompalen en bindmaterialen Levering door geheel Zuidwest Nederland. 1e kwaliteit tegen scherpe prijzen! Verhuur Grondverzetmachines Aannemingsbedrijf Grondverzet Cultuurtechniek Maaiwerken Sloopwerken Internationaal Zwaartransport Oostzeedijk 4 - 4521 PW - Biervliet Tel. 0115 - 481638 Fax. 0115 - 482563 Email: info@firmadefeijter.nl -27-

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2002 | | pagina 15