Scholingsinteresse? Laat het ons weten! Natuurcampings op het internet Naam vrijwilliger: Adres: Naam groep: Heeft interesse in scholing op het gebied van: werving van vrijwilligers en publiciteit Organisatie vrijwiiiigersgroepen (opfris)cursus snoei hoogstam achtergronden landschap, m.n. beheer van elementen soortenbeheer maaibeheer Onderhoud heemtuin werken met kinderen Cultuurhistorie levensreddende handelingen hoogstamfruit praktisch landschapsbeheer Veiligheid cursus vel- en zaagtechnieken werken met de zeis Herkennen van bomen en struiken De Boom In 2-2002 Vorig jaar zijn de vrijwiiiigersgroepen in het landschapsbeheer door Landschapsbeheer Nederland gevraagd aan te geven of er bij de vrijwilligers behoefte was aan cursussen en zo ja, over welke onderwerpen. Hier zijn een aantal onderwerpen uit naar voren gekomen. Om een idee te krijgen over welke van deze onderwerpen de zeeuwse vrijwilligers graag cursussen zouden willen volgen, vragen we jullie onderstaand formulier in te vullen. Bij voldoende interesse zullen we proberen deze cursussen te organiseren. Mensen die via dit formulier hebben aangegeven interesse te hebben, krijgen dan een uitnodiging. Er wordt gestreefd de cursussen voor een laag tarief/gratis aan te bieden. Dit formulier geldt niet als definitieve aanmelding. X Inventarisatieformulier cursussen aankruisen wat van toepassing is en zenden aan: SLZ, t.a.v. Peter v.d. Vliet, postbus 286, 4460 AR Goes De Boom In 2-2002 door Alex Wieland, medewerker SLZ Aflevering 2 van de nieuwe rubriek 'natuur op het net'. Deze keer ben ik op internet op zoek gegaan naar onderwerpen die te maken hebben met natuur, landschap en recreatie. Op het gebied van dagrecreatie kom je al snel uit op sites van natuurbeherende organisaties. Deze sites zullen ongetwijfeld in een ander nummer van De Boom In een keer behandeld worden. Wanneer je naar verblijfsrecreatie zoekt kun je uitkomen op sites waarop men vermeldt dat de camping op een zeer interessante plek gelegen is. Een van de gevonden sites is van de Vereniging Kamperen bij de Boer (VeKaBo). Op het rustige platte land zijn reeds 1200 verschillende adressen aangesloten bij deze vereniging. Het gaat hierbij om minicampings, kampeerboerderijen, groepsaccommodaties, pensions, vakantiewoningen en logies met ontbijt. De eisen waaraan een lid van de VeKaBo moet voldoen garanderen kwaliteit op het gebied van beplanting, grootte van de staanplaatsen, uitrusting van de groepsaccommodatie of vakantieverblijf en sanitaire voorzieningen. De VeKaBo bedrijven laten u kennis maken met het boerenleven, de rust en de ruimte van het platteland. Een andere site gaat over kleine campings, hier zijn 63 kleine campings in Zeeland op te vinden. Voor beide sites geldt dat je snel en overzichtelijk door kunt klikken naar de regio waar je interesse naar uitgaat. Per provincie en regio wordt het aanbod van locaties gegevens. Van iedere locatie staan de benodigde gegevens (prijs, openings tijden en voorzieningen) vermeld. Op beide sites staan veel bekenden van SLZ. Een hiervan is camping Sattva in Philippine. Op een oppervlakte va 2 ha kunnen 15 kampeereenheden staan, de standplaatsen zijn dan ook zeer ruim. Iedere plaats heeft zeer veel privacy en er is keus voldoende om een plaatsje in de zon of juist in de schaduw te nemen. Het terrein is zo natuurvriendelijk mogelijk ingericht met inheems plantmateriaal, een tweetal drinkputten, bloemweides en diverse van levend materiaal gemaakte speeltoestellen. Het snoei- en maaiafval wordt verwerkt in houtrillen en komposthopen. Al met al een leuke camping om eens uit te proberen. Adressen: www.vekabo.nl www.kleinecampinqs.nl www.landschapscampinq.nl Levend speeltoestel op Camping Sattva -29-

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2002 | | pagina 16