Colofon Inhoud Themanummer 'Natuur en Recreatie' Van de redactie NATIONALE LOTERIJ! 23 Bouw een vlechtscherm! 24 VOL van een landschapscamping 28 Scholingsinteresse? Laat het ons weten! 29 Natuurcampings op het internet 30 Symposium 'Vrijwilligers en soortenbescherming^Tïcc 4^0DELBUS^- tel. 0113-230936 12 15 ^^SEWBUo^s DE BOOM IN Contactblad van Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ) Jaargang 16, nummer 2, juli 2002 REDACTIE Sandra Dobbelaar Ton de Koning Peter Maas Foort Minnaard Nettie Wilderom Verder werkten aan dit nummer mee: Lucien Calle René Dekker Jopie Dingemanse Rudie Geus Lydia Jobse Buitelaar Karin Mol Marco Ouwerkerk Kees Tonkens Peter v.d. Vliet Astrid Westdorp Alex Wieland Redactie-adres: Postbus 286 4460 AR Goes info@slz.landschapsbeheer.nl www.landschapsbeheer.com/zeeland Ontwerp omslag: PRIJ vormwerk, Vrouwenpolder Drukwerk: Drukkerij Zoeteweij, Yerseke Foto omslag: Camping De Bonte Floeve, St. Kruis (Zeeuws-Vlaanderen) De Boom in verschijnt 4x per jaar Een abonnement kost€ 7,- per jaar, voor informatie: tel 0113-230936 Kopij voor nummer 3-2002 (jaarverslag) inzenden voor 13 september 2002 Stichting Landschapsbeheer Zeeland zet zich in voor behoud, beheer en aanleg van kleine landschapselementen SLZ wordt financieel gesteund door de Postcodeloterij De Boom In 2-2002 2 Zeeuwse recreatiebedrijven in het groen 5 Natuurplan camping Wulpen 9 Groen uitgerust, een cursus over natuur en landschap op het recreatiebedrijf Recreatieve openstelling van natuurgebieden Vitaal plattelandproject 'minicampings in de Gemeente Veere' 31 Kort nieuws BEW EX^^* In dit nummer staan natuur en recreatie centraal. Een duo dat niet altijd zo vanzelfsprekend is geweest. Probeer 's zomers maar eens een stil plekje te vinden aan het strand of een rustige wandeling te maken door het duin. Natuurlijk weten we ook dat bijvoorbeeld waterskiërs een regelrechte ramp kunnen betekenen voor de zogende zeehonden op een zandplaat in de Westerschelde. Maar we laten de 'grote' natuur even voor wat het is. Ook gaan we niet in op de invloed die grootschalige recreatieparken kunnen hebben op landschappelijke waarden. Maar wat gebeurt er in het achterland? Hoe kan op kleine schaal het een (de natuur) het ander (de recreatie) versterken? Wat kunnen boeren, wat valt er te beleven op een minicamping en wat moeten we ons voorstellen bij een landschapscamping? En dan natuurlijk, wat is de rol die SLZ daarbij kan spelen. -1 -

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2002 | | pagina 2