TlXin DE WITTE ^vruchtboom kwekerij Vitaal platteland project 'minicampings in de Gemeente Veere' De Baeckermdt Bepantingsproject voor minicampings Bezoekerscentrum 7 Niet voor niets de meest kleurrijke drukker in de regio! Drukkerij Zoeteweij De Boom In 2-2002 advertenties JE WAAKT HET MET f1XET 's Gravenstraat 4, 's Gravenpolder, tel. 0113-312413 Uw adres voor diervoeders, tuinbenodigdheden, gewasbescherming, doe-het-zelf gereedschappen Bcrnhardstraat 80 4554 BD Wcstdorpc Tel: 0115 -45 38 32 Fax:0115 -45 48 91 Open van dinsdag L/m zondag 10.00 - 20.00 uur van 1 juni t/m 15 sept. Dagelijks geopend De fruittuin Wemeldingse zandweg 10 4421 ND Kapelle telefoon: 0113-342944 spilvorm - halfstam - hoogstam, in groot assortiment boompalen onbehandeld - bindmateriaal - potgrond laanbomen en sierbomen - windschermen - zeeuwse hagen leibomen in diverse soorten - zachtfruitstruiken maartdag en dinsdag gesloten of op telefonische afspraak Molendijkseweg 2 - 4401 NM Yerseke Tel. 0113-571404 Fax 572006 VERHUUR - EN AANNEMINGSBEDRIJF FA. DE JONGE-HULSIIOF kraanverhuur GRONDWERK STRAATWERK RIOLERINGEN DRAINAGE ZANO HOUTSNIPPERS Oc' voc aanleg ondemoud tanegebaHen Sinoulskerksezandweg 4 4444 RS 's Heer Ablskerke Tel 0113-311392 - 14- De Boom In 2-2002 Kamperen bij de boer is bij veel toeristen populair en voor boeren een leuke bijverdienste. Minicampings vind je in Zeeland dan ook volop, alleen al in de gemeente Veere zo'n 160! Zeker wanneer er het hele jaar door ook stacaravans staan op deze terreinen, kan het afbreuk doen aan het fraaie landschap. Je kunt de terreinen echter ook door een mooie beplanting aan het zicht onttrekken. Om dat te bereiken heeft de gemeente Veere regels opgesteld en in samenwerking met VeKaBo (Vereniging voorkamperen bij de boer), SLZ en Dienst Landelijk Gebied een project bedacht om deze landschappelijke inpassing te bevorderen. Hoe dat in z n werk is gegaan leest u hieronder. Achtereenvolgens komen de Gemeente Veere, Karin Mol (de SLZ-medewerkster die de plannen voorde deelnemende bedrijven maakt en begeleidt) en enkele minicampinghouders zelf aan het woord. door René Dekker, medewerker Gemeente Veere De stacaravan Op 28 juni 1998 heeft de gemeenteraad van Veere de Beleidsvisie kleinschalig kamperen vastgesteld. Bij de voorbereiding en vaststelling van de Beleidsvisie heeft één onderwerp de discussie beheerst. Dit onderwerp was de stacaravan. Uiteindelijk heeft de gemeenteraad besloten dat onder bepaalde voorwaarden maximaal 5 stacaravans tijdens de wintermaanden op een mini- campingterrein mogen blijven staan. Ter uitvoering van de vastgestelde Beleidsvisie zijn algemene voorschriften opgesteld, die aan iedere minicampingontheffing worden verbonden. Over het laten staan van stacaravans en de landschappelijke inpassing is in deze voorschriften het volgende opgenomen: 1. Het kampeerterrein inclusief de parkeergelegenheid, dient van een zodanige randbeplanting te zijn voorzien dat zorggedragen wordt voor zowel een wat betreft vorm en sortiment bij de omgeving aansluitende beplanting, als een voldoende afscherming van de zichtbaarheid van de kampeermiddelen vanuit het omringende landschap of vanaf de openbare weg. De streekeigen randbeplanting rondom het kampeerterrein moet minimaal 5 meter breed zijn en bij het laten staan van stacaravans tijdens de wintermaanden minimaal 7 meter breed. 2. De ontheffinghouder dient ervoor zorg te dragen dat de beplanting zodanig wordt onderhouden, ingeboet en/of verbeterd en vernieuwd, dat een goede groei en ontwikkeling van de beplanting gewaarborgd is. Opzet en uitvoering In plaats van rustig af te wachten hoe de situatie er na de overgangsperiode van 3 jaar voor zou staan, hebben Gemeente Veere en VeKaBo het initiatief genomen om actief te bevorderen dat de bestaande minicampings aan de nieuwe beplantingsvoorschriften gaan voldoen. Er werd een beplantings-project opgesteld met een drieledige doelstelling, namelijk: - 75-

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2002 | | pagina 9