2. Het bestuur 3. Financiën Inkomsten SLZ 2001 De Boom In 3-2002 De stichting kent een algemeen en een dagelijks bestuur. Bijlage 2 geeft een overzicht van de bestuursleden en advi seurs per 31 december 2001In 2001 zijn enkele wijzigingen in de samenstel ling van het bestuur opgetreden. De heer B. Oele, die de cultuur historische sector vertegenwoordigde in het bestuur, trad terug uit het bestuur. De heer Oele was al sinds de oprichting van de stichting bestuurslid. Door middel van het planten van een grenslinde in de Zak van Zuid-Beveland werd aan zijn afscheid een bijzonder karakter gegeven. Een wijziging vond plaats in de vertegenwoordiging van de ZLTO: de heer van Gorsel werd opgevolgd door de heer de Koeijer. Tenslotte heeft het bestuur besloten om een financieel deskundige in haar midden op te nemen. De heer W. de Landgraaf werd daartoe bereid gevonden. Hij is op persoonlijke titel toegetreden tot het dagelijks bestuur en heeft in de zomer van 2001 het penning-meesterschap overgenomen van de heer Beijersbergen. De heer Beijersbergen is lid gebleven van het Dagelijks Bestuur als vertegenwoordiger van de vrijwilligersgroepen. Het dagelijks bestuur vergaderde vier maal, het algemeen bestuur drie maal. Aan de orde kwamen o.a.: - huishoudelijke zaken: verbouwing kantoor, personeels wisselingen, computernetwerk - bestuurssamenstelling - financiële zaken: de jaarrekening over 2000, de aangepaste begroting 2001 en de begroting 2002 werden vastgesteld. - jaarverslag 2000 - werkplannen 2001 en 2002 - project provinciale basisorganisatie landschapsbeheer - protocol Nieuwe Economische Dragers Nieuwe economische dragers In het kader van het vitaal houden van het platteland heeft de provincie Zeeland samen met belangengroepen een nota 'nieuwe economische dragers' opgesteld. Nieuwe economische dragers zijn andere dan strikt agrarische activiteiten die plaats kunnen vinden op het platteland op bestaande erven. Inmiddels is het in de nota voorgestelde beleid opgenomen in het streekplan. Het is aan de Zeeuwse gemeenten om via bestemmingsplanvoorschriften mogelijkheden te openen voor 'nieuwe economische dragers'. Gemeenten en provincie hebben een overeenkomst gesloten om deze aanpak zo goed mogelijk te regelen. Vrijwel alle Zeeuwse gemeenten hebben zich hier bij aangesloten. Een ondernemer die toestemming krijgt voor de vestiging van een nieuwe economische drager zal als tegenprestatie een duidelijke investering moeten plegen ter verbetering van de ruimtelijke kwaliteit. De gemeenten zullen regelmatig een beroep doen op een provinciale toetsingscommissie (de agrarische Advies Commissie), die met name ook zal beoordelen of het door de ondernemer opgestelde plan ter verbetering van de ruimtelijke kwaliteit voldoet. SLZ beoordeelt voor deze commissie de onderdelen 'natuur en landschap, uitstraling van het erf. Begin 2001 is hiertoe een samenwerkings overeenkomst tussen de commissie en SLZ gesloten. In 2001 zijn er nog geen verzoeken ter toetsing voorgelegd, aangezien de gemeenten eerst enkele aanpassingen in bestemmingsplannen dienden te realiseren. De eerste aanvragen worden nu begin 2002 verwacht. Het eerste jaar wordt als proefjaar beschouwd, waarna bezien zal worden of voortzetting gewenst is. Jaarverslag 2001 De stichting ontving in 2001 diverse subsidies en andere financiële bijdragen. De provincie Zeeland stelde in totaal ca. 910.000 beschikbaar. Dit omvat de jaarlijkse budgetsubsidie, bijdragen voor diverse soortbeschermingsprojecten en diverse projecten in het kader van Vitaal Platteland. Het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij stelde 400.000 beschikbaar ten behoeve van het vrijwilligerswerk, het onderhoud van particuliere historische buitenplaatsen, de vrijwillige weidevogelbescherming en diverse WCL-projecten. De Europese Unie stelde 69.000 beschikbaar voor diverse projecten in het kader van Vitaal Platteland. Een forse bijdrage werd geleverd door de Nationale Postcodeloterij. Voor 16 projecten is in totaal 316.000 bijgedragen. Gemeenten droegen in totaal 55.000 bij voor diverse activiteiten. Het leeuwendeel hiervan kwam van de gemeente Borsele als bijdrage voor enkele WCL-projecten. Een groot aantal particulieren droeg bij in de kosten van de werkzaamheden van de stichting tot een totaal van 327.000. Dit is grotendeels opgebouwd uit eigen bijdragen in de kosten van uitgevoerde projecten. Een gedetailleerd overzicht is te vinden in de jaarrekening 2001. particulieren 16% nationale postcodeloterij 15% provincie zeeland 44% gemeenten 3% europese unie 3% ministerie Inv 19%

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2002 | | pagina 4