4. Bureau 5. Algemene activiteiten 5.1. vrijwillig natuur- en landschapsbeheer De Boom In 3-2002 Het bureau van de stichting is gevestigd in het Ravelijn (Ravelijn de Groene Jager 5) te Goes, waar tevens andere Zeeuwse natuur- en milieu-organisaties onderdak vinden. Personeel Op 31 december 2001 zijn 17 medewerkers in dienst van SLZ en zijn er via de WlW/banenpool 6 medewerkers geplaatst (zie bijlage 2). Kees Tonkens heeft de opleiding 'zelfstandig beroepsbeoefenaar groene ruimte' in het kader van het leerlingwezen in de groene ruimte met goed gevolg afgesloten. Stagiairs Gedurende 2001 waren 8 stagiairs werkzaam bij de stichting. Via diverse opleidingen werkten gedu rende een deel van het jaar de volgende stagiairs mee aan het landschaps- onderhoud: Bram Zonnevijlle, Groencollege MBO kaderfunctionaris groenbeheer, Isabel Steur, Groencollege Uitvoerder hoveniers bedrijf, Sjoerd Vermue en Martin Vermerris, beiden Groencollege Milieutoezicht. Chris Geldof en Marco van Antwerpen, beide Groen College Goes opleiding MBO kaderfunctionaris groenbeheer, hielden zich tijdens hun stage bezig met voorbereiding van diverse projecten in de regio Noord- en Midden-Zeeland. Wouter van Zeele (HAS Den Bosch, plattelandsvernieuwing) vervulde een korte kennismakingsstage bij de stichting. Hij is onder andere bezig geweest met het opstellen van een onderhoudsschema voor landschapselementen in West Zeeuws- Vlaanderen. Gerwin Geertse (Hogeschool Delft, plattelandsontwikkeling) vervulde een soortgelijke stage in Noord- en Midden Zeeland. Hij maakte onder meer een plan ter voorbereiding van projecten voor ijsvogel en oeverzwaluw. Even pauze, in de schuur van fam. Van der Bijl tijdens deSLZ- vrijwilligersdag 2001 -6- Jaarverslag 2001 Bij het onderhoud van kleine landschapselementen hebben vrij willigers weer een belangrijke rol gespeeld. De vrijwilligers zijn onder te verdelen in weekendvrijwilligers, die in diverse regionale werkgroepen georganiseerd zijn; deelnemers aan natuur werkkampen; haanlozen, die met behoud van uitkering in het landschapsonderhoud werkzaam zijn en ouderen die na hun intrede in de VUT of pensionering graag een deel van hun vrije tijd willen invullen. De stichting tracht al deze groepen te stimuleren en te ondersteunen. Er wordt op uitleenbasis gereedschap aan de groepen beschikbaar gesteld, en er is een aanvullende WA- en Ongeval lenverzekering afgesloten voor vrijwilligers in het landschaps onderhoud. 5.1.1. regionale vrijwilligersgroepen De activiteiten van de regionale vrijwilligersgroepen zijn in de volgende tabel weergegeven (tabel 1). Tabel 2 geeft een indruk van de ontwikkeling van het vrijwilligerswerk sinds 1993. Wat groeit en bloeit daar allemaal? De Rietdijk te Zonnemaire, SLZ-vrijwilligersdag 2001 -7-

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2002 | | pagina 5