www.landleven.nl Voorlichtingsmiddag landschapsontwikkelingsplannen De Boom In 4-2002 Door Alex Wieland, medewerker SLZ Om de kennis van de SLZ medewerkers up to date te houden circuleren er binnen het kantoor diverse (vak)tijdschriften over velerlei onderwerpen. Het tijdschrift 'Landleven' is bij velen van ons één van de favoriete tijdschriften omdat er vaak nuttige informatie in staat. Een kijkje op de website van Landleven. De website is wat je van een professionele organisatie mag verwachten: snel, informatief en overzichtelijk. Verschillende onderdelen komen aan bod. Als eerste wordt er natuurlijk ingegaan op het meest recente nummer van het tijdschrift. Telkens een korte samenvatting en enkele foto's van de hoofdartikelen. In de agenda staan data van cursussen (ook die van SLZ), workshops, beurzen, markten en andere activiteiten. Bijzonder leuk is het onderdeel recepten. In ieder tijdschrift staan rond een bepaald thema recepten. Niet alleen het recept wordt behandeld maar ook het verhaal eromheen. Van de laatste 2 jaar zijn al deze thema's opgenomen op de site. Altijd makkelijk om inspiratie voor een bijzonder gerecht op te doen. Het onderdeel vraag en aanbod kan interessant zijn als u op zoek bent naar iets speciaals of iets speciaals in de aanbieding heeft. Onder het kopje tuin en erf kunt u allerlei informatie vinden over boerentuinen, aanleg van biologische moestuinen, bloeiende moestuinen, kruiden voor de boerentuin en het traditionele boerenerf. Historie, zadenlijsten, zaaitechnieken en beheertips komen aan de orde. Voor de aanleg van een traditioneel boerenerf wordt natuurlijk doorverwezen naar de provinciale stichting landschapsbeheer. Een onderdeel van een traditioneel erf kan een boomgaard met oude rassen zijn. Hier is een apart kopje van gemaakt. De belangrijkste oude rassen worden behandeld, smaak van de vruchten, groei van de boom en ziektegevoeligheid. Ook staan er bestuivingtabellen en is er informatie over aantastingen van bomen en bestrijding hiervan. Voor uitgebreide informatie wordt doorverwezen naar de Noordelijke Pomologische Vereniging die overigens ook aan dit deel van de website heeft meegewerkt. Het onderdeel boerderijdieren, levert informatie over bijen, geiten, runderen, ganzen, hoenders en schapen. De meest bijzondere oude (Nederlandse) rassen worden beschreven en er worden contactadressen gegeven. Bij het onderdeel adressen staan de meest belangrijke contactadressen voor de doelgroep. Adres: www.landleven.nl -16- De Boom In 4-2002 door Rudie Geus, medewerker SLZ Op 20 november j.l. heeft SLZ een voorlichtingsmiddag rondom landschapsontwikkelingsplannen georganiseerd in het gemeentehuis van Borsele. De middag was opgezet om Zeeuwse gemeenten enthousiast te maken om zo'n plan te laten opstellen en de inhoud verder toe te lichten. Een landschapsontwikkelingsplan is de opvolger van het landschapsbeleidsplan, maar nu meer gericht op diverse ontwikkelingen in het landschap en met een concreet uitvoeringsprogramma. Op de voorlichtingsmiddag waren totaal 16 mensen aanwezig. De gemeenten Schouwen-Duiveland, Veere, Goes, Borsele en Reimerswaal waren vertegenwoordigd en het Waterschap Zeeuwse Eilanden en de ZLTO. Vanwege de verkiezingen in Zeeuws Vlaanderen was er geen deelname uit deze regio. De 3 nieuwe Zeeuws- Vlaamse gemeenten zullen in de loop van 2003 worden benaderd.We hopen dat enkele Zeeuwse gemeenten aan de slag zullen gaan met het opstellen van een landschapsontwikkelingsplan. Het meest belangrijk is echter uitvoering van deze plannen, waarbij herstel of aanleg van diverse landschapselementen centraal staat. - 17-

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2002 | | pagina 10