Geflitst! De Boom In 4-2002 Door: Sandra Dobbelaar en Nettie Wilderom, SLZ-medewerkers Weet jij wie Robert is? En wat Karin doet? Weet je dat Kees ook kantoorwerk doet? Het kantoor van SLZ is flink gegroeid de laatste jaren. Steeds meer mensen lijken een plekje achter een bureau te krijgen. Het kantoor staat ook nog eens ver weg, helemaal in Goes, ver van mensen in het veld. Omdat we van verschillende vrijwilligers te horen hebben gekregen dat ze geen idee hebben, waar de mensen op het SLZ-kantoor allemaal mee bezig zijn, leek het ons een goed idee om dit op een willekeurige dag in een willekeurige kamer eens rond te vragen. Deze eerste keer zijn we de laatste kamer aan de linker kant van de gang binnengevallen: ook wel bekend als 'het huis van Mol'. Karin Mol Thee voor collega's Op de vraag: 'Wat ben je op dit moment aan het doen?', geeft Karin het antwoord: 'Ik ben aan het kleuren'. En dat is ze inderdaad. Ze kleurt een beplantingsplan in voor een minicamping. Deze camping valt binnen de landinrichting. Bij degene waar het plan naar toe moet, waar de subsidie moet worden aangevraagd voor uitvoering van het plan, werkt een gekleurde tekening beter. In een oogopslag kan men dan zien om welke dingen het gaat. Karin maakt vaak plannen voor minicampings, maar ook voor particulieren. Dit houdt in dat eigenaren bezocht moeten worden. Er wordt dan gekeken of een perceel wel echt binnen de landinrichting valt en het plan wordt besproken. Op kantoor maakt Karin er een schetsplan van die ze na goedkeuring van de campinghouder verder afwerkt. Ingekleurd en wel gaat het plan dan naar DLG voor verdere goedkeuring. En wat doet ze nog meer? 'Thee zetten voor collega's! (grapje)'. Verder werkt ze ook mee aan het herstellen van kleine cultuurhistorische elementen op erven. Daarbij kun je denken aan makelaars op de nok van een schuur of fraaie hekken. Als de eigenaren iets willen herstellen moeten ze een plannetje indienen samen met foto's of tekeningen die dienen als bewijs. Alleen als het element wordt zoals het vroeger was kunnen ze in aanmerking komen voor subsidie. Dit wordt beoordeeld door een speciale werkgroep. Pas daarna kan het echte herstel uitgevoerd worden. Dringende gevallen Kees Tonkens is ongeveer 1 dag per week op kantoor. Op dit moment zit hij achter de computer een lijst te maken met adressen waar deze winter geknot moet worden. Bovenaan staan de meest dringende gevallen. Het zijn adressen waar hij afgelopen zomer geweest is voor bacterievuurcontrole. -30- De Boom In 4-2002 Kees kijkt dan ook meteen of eventuele knotbomen op het perceel weer eens gesnoeid moeten worden en noteert dat dan. Zo kunnen ze in de planning voor het winterseizoen meegenomen worden. Verder is hij vandaag bezig geweest aan het verslag over de bacterievuurcontrole van afgelopen voorjaar en zomer. Eens in de veertien dagen gaat Kees samen met Jaap de Schipper en Ton de Koning op pad. Op verzoek van eigenaren, die vaak met hulp van SLZ hoogstamfruitbomen geplant hebben, krijgen de jonge bomen dan een vakkundige snoeibeurt. De eigenaren worden een week van te voren gebeld, want soms willen ze er ook graag zelf bij zijn. Vandaag heeft Kees telefoontjes gepleegd naar eigenaren over het snoeien van hun jonge hoogstamfruitbomen. Robert Wielemaker Kees Tonkens Groen en uitgerust? Robert Wielemaker is medewerker voorlichting en educatie en is 3 dagen in de week op kantoor. Hij is bezig een nieuwe opzet te maken voor 'groen uitgerust', een cursus over natuur en landschap voor recreatieondernemers. Vorig jaar werd de cursus in Zeeland voor het eerst gegeven. Bij de evaluatie bleek dat de cursus verbeterd kon worden door b.v. de deelnemende bedrijven van te voren te bezoeken i.p.v. na de cursus en meer activiteit van de deelnemers te vragen. Doel van de cursus is dat er op het eind een plan is voor het versterken van de natuur- en landschappelijke waarde van het eigen recreatieterrein. De cursus zal begin 2003 door Robert en enkele van zijn collega's gegeven worden. -31 -

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2002 | | pagina 17