Uitreiking gouden jirizaag 2002 Programma beheerswerkgroepen 2003 De Boom In 4-2002 Door Foort Minnaard, medewerker SLZ Op 31 augustus 2002 werd voor de derde keer de SLZ-vrijwilligersdag gehouden. Deze keer in Zeeuws-Vlaanderen nabij de Braakman. Een kleine honderd aanwezigen deden zich te goed aan soep en broodjes, luisterden naar enkele voordrachten en liepen mee met een excursie langs een aantal bijzondere terreintjes in de Braakman. Het slotstuk van de dag werd gevormd door het uitreiken van de Gouden Jirizaag. De prijs werd voor de derde keer uitgereikt. Het thema was 'veelvraten', waarmee gedoeld wordt op een vrijwilliger die op allerlei gebied actief is of geweest is; die al vele jaren meedraait, zeker 18 jaar en eigenlijk al langer; die zich beziggehouden heeft met allerlei activiteiten die zich min of meer op het werkterrein van SLZ bevinden: landschapsonderhoud op eigen terrein en andermans terrein, soortenbescherming, planvorming, enzovoorts. Dit thema leidde duidelijk naar Luud Persijn, die onder luid applaus de zaag in ontvangst nam. Luud is al 18 jaar één van de belangrijkste drijvende krachten van de Werkgroep Landschapsverzorging Walcheren en de kerkuilenwerkgroep op Walcheren. Hij is verder betrokken bij de vogelwerkgroep Walcheren en planologiewerk op Walcheren. Bovendien beheert hij een alleraardigst natuurterreintje in Oost-Zeeuws- Vlaanderen en is hij waarnemer van kerkuilen in diezelfde omgeving. -32 - De Boom In 4-2002 Zoals in ieder decembernummer van De Boom In, volgt hieronder een overzicht van de programma's van de grootste zeeuwse vrijwilligersgroepen in het landschapsbeheer. Wie een keer met een (andere) groep mee wil doen aan één van de activiteiten, kan contact opnemen met de werkgroepleiders (adressen aan binnenzijde van de kaft) West Zeeuws-Vlaanderen: 't Duumpje 28-12, 11-1, 25-1: knotten, rijshout verwerken langs vermaken, fam. Goossens, Noordstraat 60, Biervliet 8-2, 22-2 en 8-3: knotten, rijshout verwerken tot hagen. Mevr. S, v.d. Griend, Hoofdplaatseweg 13, Driewegen 22-3: jeugdwerkdag: knotten, rijshout verwerken in bestaande hagen. Fam. van Gorp, Maaidijk 9, Oostburg 5-4: Meidoornhaag vlechten. Er wordt voor goede handschoenen gezorgd. Marolleput, Sinte Pier Oost Zeeuws-Vlaanderen: De Steltkluut 28-12: knotdag voorde jeugd, lokatie nog niet bekend 4-1knotten, lokatie nog niet bekend 18-1: boswerk in het bosje van Vermeulen op Heikant 1-2, 15-2, 1-3, 15-3: knotten, lokatie nog niet bekend 29-3: boswerk in het bosje van Heijnen op Zuiddorpe 12-4: afronden van klussen, eventueel kleiner project als plaggen e.d. Graag telefonisch aanmelden op de vrijdagavond voorafgaand aan de zaterdagen tussen 19.00 en 21.00 uur, op nummer 0115-617416. 't Duumpje knotte op de natuurwerkdag wilgen aan de Brugse vaart te Oostburg -33-

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2002 | | pagina 18