Geflitst! 28 juni: vrijwilligersdag 2003 De Boom In 1-2003 Door Peter Maas, medewerker SLZ Tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst had Foort Minnaard, coördinator van SLZ, een aantal mensen nadrukkelijk in de schijnwerpers gezet. Het waren Rudie Geus, Lucien Calle, Tonnie Outermans, Nettie Wilderom en Peter van de Vliet. Deze mensen zijn inmiddels niet minder dan tien of zelfs vijftien jaar in dienst bij onze stichting. Lof alom voor de gewaardeerde en enthousiaste inzet en de hoop wordt uitgesproken dat we nog lang samen door kunnen gaan. Een en ander wordt kracht bijgezet met een fraai boek en/of boeken bon. Vanaf dat moment is het geroezemoes in de gangen van het kantoor niet meer verstomd. Hoe zit het eigenlijk met Foort zelf? Hoe lang is hij al in dienst bij SLZ? Uit het archief komt het aller eerste officiële arbeidscontract dat is afgesloten. De naam: Foort Minnaard uit Yerseke. De datum: 1 februari 1983. Foort is dus al twintig jaar dagelijks aan het werk voor SLZ. In die twintig jaar is er natuurlijk veel gebeurd. Foort begon in zijn eentje en hield kantoor zoals dat heet, in een klein kamertje op de bovenste verdieping van het kantoor van de ZLM op de Grote Markt in Goes. Daar ontspinden zich de eerste gedachten. Wat gaan we doen, hoe moeten kleine landschapsele menten worden onderhouden en vooral, wie gaan we daarbij betrekken en hoe organiseren we dat. Een typemachine, meer was het aanvankelijk niet dat Foort tot zijn beschikking had. Het was een elektrische, dat wel, en het zou nog jaren duren voor de eerste computer in huis kwam. Er werd een bedrijfsbus aangeschaft, een logo werd ontwikkeld, briefpapier gedrukt. Zagen, bijlen, snoeimessen en schoppen werden gekocht en Foort struinde de provincie af op zoek naar medestanders. Deze werden vooral gevonden onder de vrijwilligers die via een natuurbeschermingsvereniging knotwilgen gingen knotten op hun vrije zaterdag. Langzaam breidde het werkveld zich uit. Gestaag kwam er meer geld beschikbaar en Foort kreeg gezelschap van Sjaak Herman en Harry Verkaart. Een hele club mensen zou volgen. Anno 2003 werken meer dan 20 mensen bij SLZ en nog lijkt de groei niet te stuiten. SLZ is een club waarin veel enthou siaste mensen samenwerken, leder vervult daar zijn of haar eigen rol in. Soms is dat spectaculair en staan fotografen en journalisten te dringen om erbij te zijn. Maar veel werk gebeurt achter de schermen. Zo is Foort bezig met jaarverslagen, jaarrekeningen, beleidsplannen, projectorganisatie, accountantcontroles, uurverantwoordin gen en ander papier- en computerwerk. Allemaal zaken die een stevige basis leggen onder het SLZ-werk. -30- De Boom In 1-2003 Vrijwilligersdag, wat is dat? Zoals de naam al doet vermoeden staat deze dag (28 juni 2003) in het teken van de vrijwilligers. Al voor de vijfde keer in de inmiddels 20- jarige geschiedenis van SLZ zal deze dag worden verzorgd voor al onze vrijwilligers hun introducés. We willen onze gewaardeerde vrijwilligers in het zonnetje zetten, want zonder hen zou SLZ nooit zo groot zijn geworden. Vandaar deze dag waarbij het werk niet vooraan staat maar de gezelligheid de boventoon zal voeren. Daarnaast zullen tijdens deze dag diverse doe-activiteiten worden georganiseerd met een hoog amusementsgehalte. De verschillende groepen uit de gehele provincie zullen op een informele manier met elkaar in contact kunnen komen. Ook de kantoor SLZ'ers zullen op die dag uit hun onderkomen in Goes kruipen. Dit jaar is gekozen voor de schitterende locatie van de fam. Aarnoutse in Kwadendamme. In het verleden zijn hier diverse SLZ-projecten uitgevoerd. Er staat een excursie op het programma rond de naastgelegen Zwaakse Weel, onder de bezielende leiding staan van een bekwame SLZ'er. Ook wordt aan de inwendig mens gedacht, in de vorm van broodjes en soep. En natuurlijk, vast onderdeel van deze dag: de uitreiking van de Gouden Jirizaag. Tevens zal het feit dat onze stichting al twintig jaar actief is niet worden vergeten. Als al deze voorgaande argumenten niet genoeg zijn om 28 juni 2003 alvast in uw agenda te zetten, dan weten wij het ook niet meer. Vrijwilligersdag 2002: even uitrusten en ondertussen alles te weten komen over de graafbij -31 -

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2003 | | pagina 17