O O NATUURWERKDAG 2003 Kom! en werk mee... Kort nieuws De Boom In 3-2003 op zaterdag 1 november op de Wilt u graag een keer meehelpen in de natuur? Dan is zaterdag 1 november de uitgelezen dag om bij u in de buurt de handen uit de mouwen te steken. Deze dag is natuurlijk voor iedereen. U bent welkom op een van de twaalf lokaties in Zeeland. Kijk voor meer informatie op www.natuurwerkdag.nl of bel 0113-230936 1. Zwaakse Weel, Kwadendamme 7. Brugsevaart 5, Oostburg 2. Dwars in de weg (eiland), 8. Handelspoort Zuid, Terneuzen Brouwershaven 9. Eiland van de Meijer, Terneuzen 3. Oranjezon 1Vrouwenpolder 10. Boerenerven Zeeuws-Vlaanderen, 4. Blikkendijk, Arnemuiden Terneuzen 5. Boomdijk, Nieuw en St. Joosland 11. Bos Clinge 6. Slikken van de Heen, Schouwen- 12. Oranjezon II, Vrouwenpolder (=vol!) Duiveland Nieuwe voorzitter SLZ Zoals u eerder heeft kunnen lezen heeft dhr. Hietkamp afscheid genomen als voorzitter van SLZ. Hij heeft de voorzit tershamer overgedragen aan dhr. L. Coppoolse. De voormalige gedeputeer de opende op 28 juni de vrijwilligersdag; zijn eerste officiële handeling voor SLZ. Bij een latere gelegenheid zullen wij dhr. Coppoolse nader aan u voorstellen. Winnaars Gouden Jirizaag Op zaterdag 28 juni is de inmiddels jaar lijks terugkerende vrijwilligersdag gehou den. Tijdens dit evenement, dat speciaal voor de vrijwilligers van SLZ is opgezet, worden enkele vrijwilligers in het zonne tje gezet. Het thema dit jaar was 'stille krachten'. Wivina Luykxs uit Sluiskil en Willy Verbist uit Middelburg kregen dit jaar de gouden jirizaag die werd uitge reikt door de nieuwe voorzitter. zaterdag 18 oktober: Themamiddag oude fruitrassen Op zaterdag 18 oktober kunnen lief hebbers van oude fruitrassen hun hart ophalen. Evenals vorig jaar wordt door SLZ en het Fruitteeltmuseum te Kapelle een themadag over oude fruitrassen georganiseerd. In het Fruitteeltmuseum zit de hele middag een panel met deskundigen van o.a. de Noordelijke Pomologische Vereniging dat meegebrachte appels en peren onderzoekt en op naam brengt. Verder is een tentoonstelling te zien met vruchten van oude en zeer oude rassen en zijn er boeken over fruit ter inzage. Het museum is te bezichtigen, er zijn rondleidingen in de museumtuin, er kan fruit wor den geproefd, er is een video over de fruitteelt in 1938 en het museumwinkeltje is geopend. Verder zullen ook enkele boomkwekers uit de regio een deel van hun waren tonen. Het museum is die middag gratis toegankelijk. Cursus Snoei Hoogstamfruitbomen voor Beginners SLZ organiseert deze winter weer cursussen om hoogstamfruitbomen te leren snoeien. De uitge breide cursus is bedoeld voor beginnende snoeiers of mensen die meer willen weten over hoogstam fruitbomen. De bomen worden niet gesnoeid voor een grote vruchtopbrengst. Het onderhoud is er juist op gericht hen zo lang mogelijk in stand te houden vanwege hun waarde voor natuur en landschap en dat vraagt om specifieke kennis. Data en plaats: 14, 18 en 25 oktober te Terneuzen. Deelname kost 57,- (3 bijeenkom sten, een excursie en cursusmap) Aanmelden kan via kantoor SLZ: 0113-230936 Opfriscursus Snoei Hoogstamfruitbomen Voor iedereen die de beginnerscursus al achter de rug heeft, maar zijn kennis en vaardigheden wil

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2003 | | pagina 17