f De BoomIn 2-2004. 5.2 Streekeigen erven Boerenerven vormen in Zeeland een belangrijk onderdeel van het cultuurlandschap. Ze hebben vaak een vrij grote oppervlakte en er zijn diverse landschapselementen te vinden. Via het project worden diverse streekeigen landschapselementen zoals hoogstamboomgaarden en drinkputten opgeknapt of aangelegd. Tevens bestaat de moge lijkheid om enkele kleinere cultuurhistorische ele menten op te knappen. Er werden streekeigen erven opgeknapt in alle regio's van Zeeland. In totaal werden op 135 verschillende boerenerven werkzaamheden uitgevoerd. Erfproject aan de Oude Rijksweg in 's Heer Arendskerke (foto: Tonnie Outermans) De Boom In 2 -2004 5.3 Project kleine bosjes Veel kleine bosjes bestaan uit een monoculturen (bv populier of naald hout) en hebben ecologisch gezien een geringe betekenis. Door een aan tal omvormingsmaatregelen worden de bosjes landschappelijk en ecolo gisch aantrekkelijker. In het kader van dit project zijn afspraken gemaakt tus sen SLZ en de provincie Zeeland i.v.m. handhaving Boswet en noodzakelijke maatregelen zoals het maken van open plekken in het bos of maken van slingerende bosranden. In 2003 is via het bosjesproject voor een 20-tal bos jes een plan opgesteld om de natuurwaarde van deze bosjes te verhogen. Tevens zijn een aantal van de voorgestelde maatregelen met de vrijwilligers- groepen uitgevoerd zoals het vrijzetten van toe komstbomen, maken golvende bosranden en open plekken, ringen van bomen en maken van houtrillen. xu Naast dit provinciaal project heeft SLZ een pilot uitgevoerd in het kader van een landelijk voorlich tingsprogramma voor het beheer van kleine bos- elementen in het cultuurlandschap i.s.m. Landschapsbeheer Nederland, CLM en de Unie van Bosgroepen. In het kader van dit project is medio 2003 in samenwerking met de gemeente Hulst een voorlichtingsavond en excursie georga niseerd over natuurvriendelijk bosbeheer. (foto: archief SLZ)

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2004 | | pagina 12