<d O Boomkikker op braamstruweel in Retranchement (foto: Peter Maas) 3.3 Boomkikker en kamsalamander Voor de kamsalamander is in de omgeving van Axel een grote drinkput opgeschoond en geopti maliseerd. In de omgeving van Heille is een 4,5 ha. groot basisbiotoop t.b.v. de boomkikker aan gelegd. 3.4 Levendbarende hagedis Voor het beheer en eventuele werkzaamheden op de Val bij Zierikzee is overleg geweest met het Waterschap. Deze zullen een strook ruigte in tact laten en hopen steenstort deponeren. Langs de voormalige spoorlijn bij Hulst is een optimaal bio toop aangelegd i.s.m. de gemeente Hulst. De Boom in 2-2004 3.6 Vlinders Ten bate van de vijfvlek sintjansvlinder zijn maai- werkzaamheden i.s.m. Rijkswaterstaat en het Waterschap Zeeuws Vlaanderen uitgevoerd op een locatie bij Breskens en het sluizencomplex bij Terneuzen. Het gaat hierbij om het sparen van de poppen die hoog in de grazige vegetatie aanwezig zijn. Ook zijn maaiwerkzaamheden elders op het sluizencomplex bij Terneuzen uitgevoerd t.b.v. de Knautiabij. Kruipend moerasscherm (foto: Tonnie Outermans) 3.5 Bijzondere planten Ten bate van kruipend moerasscherm en wilde peterselie zijn maaiwerk zaamheden uitgevoerd. Het achterstal lig onderhoud voor deze soorten is weggewerkt en de werkzaamheden worden opgenomen in het reguliere maaibeheer. Ten bate van de ruige anjer zijn plag- werkzaamheden uitgevoerd op een tiental locaties op dijken in de Zak van Zuid-Beveland: Schoondijksedijk, Vijfzoodijk, Vreelandsedijk, Zwaaksedijk, Langemairedijk. Het betreft voormalige groeiplaatsen van deze soort, die d.m.v. van het afsteken van de zode nieuwe kiemkansen krijgt.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2004 | | pagina 8