O Geflitst! De Boom In a 3-2004 Door Sandra Dobbelaar, medewerker SLZ Deze keer val ik het kantoortje van de regio Zeeuws-Vlaanderen binnen. Hier hebben de meeste collega's die in de genoemde regio actief zijn een bureau staan. Je hoeft nooit vlakbij te staan om te horen of er iemand aanwezig is. Sterker nog, met de deur dicht hoor je zelfs wie er is! Vlaanderen. Af en toe komt hij ook wel eens op Schouwen-Duiveland voor het opnemen van hoogstamabonnemen- ten. Deze moeten vervolgens weer op kantoor worden uitgewerkt. Het leukst vindt Theo het bezig zijn op het gebied van cultuurhistorie, omdat een betrek kelijk nieuw vakgebied is. Hij houdt van nieuwe dingen, van uitdaging en variatie in het werk. (foto: Sandra Dobbelaar) Theo Aernoudts In plaats van aan zijn eigen bureau, zit Theo op een andere plek. Zijn computer is kapot en die is onmis baar. In de twee dagen dat Theo per week aanwe zig is werkt hij beplantingsplannen voor erven uit, bereidt hij werk voor de vrijwilligers voor en werkt hij aan VOL overeenkomsten. Verder zoekt hij informatie op voor de mensen die bij hem advies hebben gevraagd en maakt hij afspraken voor het bezoeken van erven. De meest gekke vraag die mensen hem ooit gesteld hebben gaat over eend jes. Een paar tamme eendjes kregen onlangs van hun eigenaren de vrijheid. Ze werden losgelaten in de nabij gelegen kreek. Na enige tijd begon de eigenaresse zich echter zorgen te maken over de overlevingskansen in die vrije natuur. Ze vroeg Theo of hij de eendjes wilde terugvangen... Theo is vooral werkzaam in de regio West Zeeuws- Peter Maas Op de achtergrond klinkt 'Antartica' van Vangelis uit de pc van Peter. Het is warm (28° C) binnen. Helaas brengt deze muziek hem geen verkoeling. Peter is lid van het management team van SLZ en van daaruit coördinator van de regio Zeeuws-Vlaanderen. Ook is hij betrokken bij de communicatieve zaken en automatisering. Van de pro jecten herstel streekeigen erven Zeeuws-Vlaanderen, natuurontwikke ling bij particulieren en het project bloemdijken is hij de projectleider. Volgens Peter zit het leukste werk vast aan het minst leuke. Momenteel werkt hij namelijk aan een eindrappor tage van een project. Het werk zelf is stresserend, het moet voor een bepaalde datum af zijn en het vele cij- ferwerk moet exact kloppen. Eventuele fouten moeten worden (foto: Nettie Wilderom) opgespoord en dat is vaak een moei lijke klus. Maar wanneer alles af is begint het leuke deel: het dichtplakken van de enveloppe! Door alle projecten is Peter de laatste tijd veel administra tief bezig en dat is niet altijd even inspirerend. Het mooie is wel datje lij nen kunt uitstippelen en dat je samen werkt met collega's. Het kantoortje is een druk en vol 'rommelhok' volgens Peter. Er is weinig ruimte voor een hui selijkere inrichting. Een plaats waar je 4 dagen per week verblijft mag best wat knusser zijn. van een doelsubsidie, er moet gemaaid en gesnoeid worden. Verder maakt hij veel beplantingsplannen en werkt hij mee aan projecten voor de kamsala- mander, vleermuizen, weidevogels en oeverzwalu wen. Ook op het gebied van agrarisch natuurbe heer is hij actief. Aan landbouwers geeft hij advies en maakt hij plannen. Aanleg van een akkerrand valt daar ook onder. Wanneer mensen een drinkput willen aanleggen komen ze meestal bij Alex terecht. Hij maakt de schets met de berekeningen en zorgt voor de melding bij de Provincie. Het komt wel eens voor dat mensen na aanleg van een put vragen wanneer we de salamanders komen brengen... Aantrekkelijk aan het werk vindt Alex de afwisse ling, het zelf zien van de resultaten die er meestal relatief snel zijn en het leggen en onderhouden van contacten met andere instanties. Zo wordt er nogal eens overlegd met Staatsbosbeheer of het Waterschap. Alex werkt naast de 4 dagen bij SLZ nog 1 dag in de week voor Het Zeeuwse Landschap. Alex Wieland De telefoon wordt opgelegd. Meteen daarna klinkt er een muziekje ergens vanonder de papieren die op tafel lig gen. Het is een gsm. Op kantoor en toch ook mobiel bereikbaar zijn is voor Alex heel gewoon. Mensen weten niet wanneer je op welk nummer bereikbaar bent. Alex is bezig met het opstellen (foto: Sandra Dobbelaar) ^m^V.CTYÏ \\\HV\YVÏM

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2004 | | pagina 16