POSTCODE NATIONALE ■LOTERIJ! Vf/ f* Inhoud Van de redactie Colofon De Boom In 3,-2004 DE BOOM IN Contactblad van Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ) Jaargang 18, nummer 3, oktober 2004 REDACTIE Ton de Koning Peter Maas Foort Minnaard Robert Wielemaker Nettie Wilderom Verder werkten aan dit nummer mee: Lucien Calle Sandra Dobbelaar Rudie Geus Arjan de Hulster Jan Janssens Peter van der Vliet Ewoud Voogd Astrid Westdorp Alex Wieland Redactie-adres: Postbus 286, 4460 AR Goes Tel. 0113-230936 info@slz.landschapsbeheer.nl www.landschapsbeheer.nl/zeeland Drukwerk: Drukkerij Zoeteweij, Yerseke Oplage: 1250 ex. Foto omslag: Helaas geen boomkikkers in de fuik op de excursie tijdens het boomkikkersymposium in Aardenburg. Gelukkig laten ze 's avonds nog wel wat van zich horen. Zie artikel blz 2. (foto Jan Janssens) Met dank aan alle fotografen De Boom in verschijnt 4x per jaar Een abonnement kost€ 10,- per jaar, voor informatie: tel. 0113-230936 Stichting Landschapsbeheer Zeeland zet zich in voor behoud, beheer en aanleg van kleine landschapselementen. SLZ wordt financieel gesteund door de Postcodeloterij De Boom In 3-2004 2 Een toekomst voor 'd Aogepuut 8 SLZ gaat de markt op! 11 Een behaaglijk landschap in Goes 14 Ecologisch maaibeheer in uitvoering 18 Arbeidsomstandigheden: een stand van zaken 20 Enquête 23 Gevonden op het web: veldgids water- en oeverplanten 24 De VOL-overeenkomst van Berry en Fia Weijsters 26 De stille bestuurder; uitreiking gouden jirizagen 2004 28 Geflitst! 31 Kort nieuws Als redactie doen we iedere keer onze best om een lezenswaardige 'De Boom In' te maken. Enerzijds willen we natuurlijk wat informatie verstrekken aan iedereen die 'iets' met natuur en landschap heeft in Zeeland. Dat zijn alle vrijwilli gers die straks op de nationale werkdag (6 novem ber weer al) weer de zaag of snoeischaar ter hand nemen. Maar het zijn ook de eigenaren van landschapselementen die zelf voor het onderhoud garant staan, die we willen voorzien van de nodige informatie. Maar hoe meer informatie, des te langer worden de artikelen en dan wordt het op een gegeven moment de vraag of het allemaal nog wel te lezen is. Daarom doen we er wat foto's bij om het allemaal wat toegankelijker te maken en bovendien kunnen de foto's het artikel ondersteunen. Maar wat vindt u er als lezer eigenlijk van? We zijn zeer benieuwd naar uw reactie! Vandaar dat u in deze 'De Boom In' een enquête aantreft. Neemt u a.u.b. even de moeite om die in te vullen en naar ons terug te sturen. Of, nog makkelijker, doe het even via onze website. Overigens, als u de letterlijke tekst van 't Aogepuutstatuut wilt lezen; deze is natuurlijk op te vragen bij SLZ.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2004 | | pagina 2