O ft fe f- Natuurwerkdag 2004 De Boom In 4:2004 Chocolademelk en peperkoek Was Jaap vooral de man van de organisatie (met koffie!), materiaal, contacten met gemeente en eigenaren en niet te vergeten de techniek en vei ligheid, Geert was meer de motor. Hij had en heeft de karaktereigenschap om mensen enthousiast te maken. Altijd was je bij hem thuis welkom en voor je het wist had je warme chocolademelk en een plak peperkoek voor je neus. Zaterdag 's morgens was het bij hem verzamelen. En of het nu 4, 6 of 8 jeugdleden waren, allemaal hadden ze in de Opel record van Geert een plaatsje en de rit naar de werkplek alleen al was een avontuur. Een kerk uil in de buurt van de Kwakkel die een heel eind met ons meevloog. Het steenuiltje in de 3e knot- populier op de dijk of dat andere steenuiltje in die brede, laaghangende tak langs de Reuzenhoekse- dijk. Het waren vaste plekjes om even stil te staan. Af en toe remde Geert onderweg zo hard dat we allemaal met onze neus tegen de voorruit van de auto geplakt zaten. En dan gooide die de deur open en rende de dijk op: "kijk daar, een toren valk!". Overigens zijn het allebei geen Zeeuwen van geboorte. Jaap kwam in 1964 (geboren in Nieuweschans in noordoost Groningen) naar Terneuzen en had daarvoor bij Staatsbosbeheer gewerkt. "Achteraf een hele mooie tijd. Op de motor door de noordwesthoek van Overijssel. De ooievaars kon je daar toen niet geteld krij gen. Ik hield me bezig met ruilverkavelingen, beplantingen langs wegen en kon bij de boeren langs gaan met de mededeling: subsidie? Onbeperkt meneer! Ik kan een mooie erfbeplan- ting voor u maken". Geert is geboren in Leende, Noord-Brabant en kwam met de Ramp in 1953 naar Zeeland, leerde in Middelburg zijn vrouw kennen en is hier sindsdien blijven hangen. Hij woonde onder andere op de Axelse Sassing en in de hoge bomen daar zat toen nog een reigerkolonie. Hij werkte bij de meetkundige dienst van Rijkswaterstaat. "Ik heb overal geze ten, iedere stap die ik deed was in het landschap, alles wat met rijks- grond te maken had hebben we opgemeten, ruiverkavelingen, het kanaal, de nieuwe tractaatweg en we zwierven maandenlang door Saeftinghe". Geert heeft voor het werk aan het kanaal nog een Koninklijke Onderscheiding vanuit Belgie mogen ontvangen. Die twee mannen, het bleek een gou den combinatie. Maar natuurlijk waren ze niet alleen. Ze verzamelden een groep enthousiaste mensen rondom zich die iedere zaterdag trouw klaar stonden. Er vallen wat namen in het gesprek (maar we vergeten er in de gauwigheid zoveel): Mare Buise, Hildebrands (alias 'de reus'), Piet Remeijnsen, de al eerder genoemde George Sponselee, Hennie van den Hemel, Johan de Ridder, Abrahamse, Pietje van Waes, Adrie Klaassen, de gebroeders Jansen en wat te denken van de gevreesde gebroeders Calle: Theo, Willie, Johan en Lucien. Op tafel ligt de krant van vandaag met op de voorpagina een grote kop: Pim Fortuin, grootste Nederlander aller tij den. Wat een onzin. Jaap en Geert, dat zijn pas kanjers! door Robert Wielemaker, medewerker 5LZ Opnieuw een Natuurwerkdag dit jaar. Voor de organisatie tekenden 10 samenwerkende natuurclubs. Dat is mooi zult u denken, maar wat niet iedereen weet is dat Landschaps beheer in iedere provincie de coördinatie op zich neemt. Maar de uiteindelijke lof moet natuurlijk uitgaan naar de vele vrijwilligersgroepen die deze dag hun beste beentje voor zetten. Er waren maar liefst 570 deelnemers in Zeeland Hiervan waren er 183 nieuwe deelnemers. 2005 Ook in 2005 zal de Natuurwerkdag plaatsvinden en wel op zaterdag 5 november (altijd de eerste zaterdag in november). Noteert u reeds de datum in uw agenda? Hieronder een overzicht en een foto impressie van de dag in Zeeland. In getal en in beeld het verslag van een zeer succesvolle dag. Aantal deelnemers Natuurwerkdag in Zeeland van 2001 tot 2004 Natuurwerkdag in Zeeland 2004 aantal deelnemers per locatie Zeepeduinen Haamstede 27 Middel Zwakepolder Kwadendamme 24 Natuurgebied "Oranjezon" Vrouwenpolder 50 Erasmusbos Cadzand 10 De Hollandsche Hoeve Goes 8 Voorste Kreek Hoek 325 Geulse Weel Stavenisse 13 Liniedijk Hulst 40 De Tragel Clinge 14 Wilheminapolder Goes 45 Slikkebosch - Eendenkooi Oostkapelle 14 Totaal: 570 2001 2002 2003 2004

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2004 | | pagina 6