Tussen krokodillenschedels en boomstronken interview met Yet Baas door Karin Klipmedewerkster SLZ Als ik aankom in de straat waar SLZ vrijwilligster Yet Baas woont, hoef ik niet lang te zoeken naar haar huisnummer: daar waar het warmste en meest natuurlijke licht naar buiten straalt woont Yet. Met m'n notitieblok onder mijn arm ga ik naar binnen, helemaal klaar voor het interview. Maar voor ik begin kijk ik mijn ogen uit. Ik ben terecht gekomen in een super gezellige woonkamer, een soort andere wereld vol met schitterende Indiase stoffen (meege nomen van haar reizen naar India), kaarslicht, trollen, heksen, "magisch-realistische" olieverf schilderijen, krokodillenschedels, paddestoelen, aangeklede boomstronken en nog een hele boel andere "rariteitenHier ga je niet zomaar zitten om een kopje thee te drinken en een vragenlijstje door te nemen. Hier heb je tijd nodig om rond te kijken en steeds meer leuke dingen op te merken. Naar de schilderijen alleen al zou je uren kunnen kijken en steeds weer nieuwe dingen ontdekken. Maar vooruit: ik kom hier voor Yet dus laat ik beginnen. Hoe ben je eigenlijk bij deze "clubterecht gekomen? Op een gegeven moment wilde ik graag vrijwilli gerswerk gaan doen en ben ik langsgegaan bij de milieuwinkel in Middelburg om in de vrijwilligers- map te snuffelen. Ik wilde graag iets in de natuur doen en zag een vacature van het Zeeuws Landschap. Het was een leuke vacature, maar wat ik erg jammer vond was dat ik het werk daar gro tendeels alleen zou moeten doen. En ik was juist opzoek naar iets met een aantal mensen. Ik ben dus verder gaan zoeken zonder direct succes, tot ik op een dag tijdens een wandeling in natuurge bied Oranjezon een boswachter tegen kwam waaraan ik vroeg of er hier in dit gebied wel eens met vrijwilligers gewerkt werd. Inderdaad zei hij, maar als je interesse hebt zou je eens contact op moeten nemen met Stichting Landschapsbeheer. Wat boeit je zo aan dit werk? Er werken allemaal leuke mensen, het is heerlijk om een paar dagen in de week lekker buiten te wer ken, om jezelf nuttig te maken voor de natuur en de woonomgeving van ons allemaal. Maar vooral het fysiek bezig zijn vind ik heerlijk. Ik vind het echt jammer dat ik niet jaren eerder bij SLZ terecht ben gekomen, meteen toen ik in Middelburg ben komen wonen of zo. Hoe lang werk je nu bij SLZ? Zeven jaar, steeds twee dagen per week. Op mijn vraag wat er minder leuk is aan het werk bij SLZ weet Yet zo één, twee, drie niets te bedenken. Wie Yet al kent weet dat zij erg van de natuur houdt. Heb je enig idee wanneer en hoe je liefde voor de natuur is ont staan? Mijn liefde voor de natuur heb ik echt van huis uit meegekregen. Mijn oude re broers waren altijd bezig met plan tjes en beestjes en ik deed vanzelf mee. De Boom In jÖ04 Hoe kom je meestal thuis na een dag werken bij SLZ, helemaal moe en tot niets meer in staat? Nee, helemaal niet! Ik kom juist geïn spireerd en vol energie weer thuis, klaar om nog van alles aan te pakken. te zijn. Ik ben onder de indruk. Waar haal je de inspiratie voor je schilderijen vandaan? Mijn inspiratie haal ik meestal, zoals je ziet, uit de natuur, maar ik voeg er ook veel elementen aan toe uit mijn fantasie. Op bijna ieder schilderij staat eigenlijk wel iets wat in werkelijkheid niet kan. De magisch-realisti sche schilderijen die ik in de woonkamer heb kunnen bewon deren blijken door Yet zelf geschilderd Yet Baas aan het werk op de Bushoeve (foto: Karin Klip) Intussen mag huisgenoot Tijgetje even binnenkomen. Het is een fretje die samen met twee vriendinnetjes bij Yet in huis woont. Tijgetje (volgens Yet de braafste van het steil), mag even los lopen in de kamer. Het is een schattig, handtam beestje, al gaat ze wel direct met een kompleet hartig koekje aan de loop. Ik ben opnieuw even afgeleid, maar wil toch nog wat meer van Yet te weten komen. Dus we gaan snel ver der. Op de dagen dat je geen vrijwilli gerswerk doet bij SLZ, wat doe je dan zoal? Wat ik veel doe is lezen en af en toe een lekker eind fiet sen. Maar mijn grootste passies zijn reizen, schrijven en schilderen. Je andere hobby is schrijven? Ja. Vorig jaar heb ik een kinderboek geschreven, met de titel "Door het oog van de nacht". Het is een spannend boek geworden voor kinderen van 8 jaar en ouder. Inmiddels ben ik bijna klaar met het tweede deel van deze serie "De Cirkel van Pataan" en is er iemand bezig met de vertaling van mijn eerste boek in het Duits. Is je boek ook in de winkel te koop? Jazeker, er zijn 3.000 exemplaren uitgegeven en inmiddels al een stuk of 2.500 verkocht. Dus wie interesse heeft. Inderdaad!

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2004 | | pagina 8