POSTCODE Colofon NATIONALE LOTERIJ! Inhoud Van de redactie B Q •D^Boérriïin 1-2005 DE BOOM IN Contactblad van Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ) Jaargang 19, nummer 1 maart 2005 REDACTIE Yet Baas Ton de Koning Peter Maas Foort Minnaard Robert Wielemaker Nettie Wilderom Verder werkten aan dit nummer mee: Jan Dingemanse Rudie Geus Nanning-Jan Honingh Karin Mol Leerlingen en docenten de Vliedberg Pieter Voets Astrid Westdorp Alex Wieland Wim Wisse Redactie-adres: Postbus 286, 4460 AR Goes Tel. 0113-230936 info@slz.landschapsbeheer.nl www.landschapsbeheer.nl/zeeland Drukwerk: Drukkerij Zoeteweij, Yerseke Oplage: 1300 ex. Foto omslag: Opgraven fundering en oude leidingen van de gasbron te St. Maartensdijk door eigenaar, SLZ en leden vereniging tot behoud van gasbronnen in Noord Holland (foto Rudie Geus). Zie artikel blz. 2. Met dank aan alle fotografen De Boom in verschijnt 4x per jaar Een abonnement kost 10,- per jaar, voor informatie: tel. 0113-230936 Stichting Landschapsbeheer Zeqjand zet zich in voor behoud, beheer en aanleg van kleine landschapselementen. SLZ wordt financieel gesteund door de Postcodeloterij De Boom In 1-2005 2 Een gasbron op Tholen 6 Kijk mijn erf! 8 Het landje van Boodt 13 Het gereedschapssysteem van WLVW 14 De school de boom in! 17 Doorgezaagd: Cees Kostense 18 Een dagje veldwerk in Zeeuws- Vlaanderen 19 Uitslag enquete 22 Geflitst! 26 Op stage bij SLZ 27 Nu op onze website 28 Het jaar van de muis 30 Buitenlui actief 32 Kort nieuws We zijn er maar wat blij mee: Yet Baas komt de redactie versterken. Ze is natuurlijk geen onbeken de voor ons en in het vorig nummer heeft u al kunnen lezen over haar voorliefde voor krokodil- lenschedels en boomstronken. Voor dit nummer heeft ze een aantal begeleiders van het vrijwilli gerswerk geflitst. Voor de rest moet u er maar eens stevig voor gaan zitten. Maar liefst 12 ver schillende artikelen die iets met natuur- en land schapsbeheer in Zeeland te maken hebben. Voor nagenoeg iedereen was de 'ontdekking' van een echte gasbron op Tholen zeer opzienbarend. Een team van specialisten uit Noord-Holland kwam eraan te pas om een goed en verantwoord herstel plan te maken. Voorts kijken we in de gereed schapskeuken van de vrijwilligers op Walcheren. Niet onbelangrijk: goed gereedschap is het halve werk. Maar een goed onderhoud is daarbij onont beerlijk. Leest u verder over de nieuwe campagne 'Kijk Mijn Erf', over onmogelijk zware knotwilgen in Zeeuws-Vlaanderen of over boomkikkers en bomkraters. Kijkt u naar de fraaie tekeningen van enkele leerlingen van de Vliedberg in Goes of laat u verleiden om onze website te bezoeken. Lekker buiten werken onder schooltijd (zie artikel blz. 14)

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2005 | | pagina 2