O Kort nieuws Muizenwerkblad In de serie werkbladen over (agrarisch) natuurbe heer rolt binnenkort het werkblad over muizen van de pers. Hierin staat niet vermeld hoe we als parti culiere natuurbeheerders muizen kunnen bestrij den, maar juist hoe we het beheer van erf, dijk, bosje of weitje kunnen aanpassen ten bate van de verschillende muizensoorten. Omdat we muizen slecht zelden zien, is er per muizensoort een afbeelding afgedrukt. Daarbij een kiekje van het biotoop waarin ze leven en een korte opmerking over het beheer. U kunt het werkblad voor 0,00 bestellen bij Stichting Landschapsbeheer Zeeland: Postbus 286, 4460 AR Goes (0113-230936) of info@slz.landschapsbeheer.nl Buitenlui actief De 7 bijeenkomsten "Buitenlui actief" die wij tot nu toe hebben georganiseerd zijn naar onze mening naar ieders tevredenheid verlopen. Bij de laatste bijeenkomsten was de gemiddelde opkomst 20 personen. Ook de laatste bijeenkomsten over het houden van (boerderij)dieren viel goed in de smaak. Naast enkele deskundige eigenaren, heb ben we voor dit thema de hulp ingeroepen van leerlingen van het Groen College Goes afd. dier- houderij. Eind zomer '05 zullen we starten in de regio's Walcheren Tholen. Voor actuele data, zie www.landschapsbeheer.nl/zeeland of de beknopte agenda op blz. 31. Wees er snel bij... Natuurwerkdag 2005 Een datum om alvast in je agenda te zetten, zater dag 5 november 2005. Dat is de dag waarop in heel Nederland de Natuurwerkdag zal worden gehouden, ledereen die zich een keertje wil inzetten voor de natuur is op die dag welkom en heeft de keuze uit vele mooie locaties en werk zaamheden. Uiteraard zijn de meer doorgewinterde vrijwilligers juist op die dag ook meer dan welkom. Zij kunnen de nodige instructies tips aan de "groentjes" doorgeven en hen enthousiast maken voor het vrijwilli gerswerk in het landschap. Begin sep tember zullen de definitieve locaties weer bekend zijn. Kijk Mijn Erf Deze landelijke campagne is op 9 juni 2005 door minister Veerman officieel geopend in Lopik. De campagne wil erfbezitters stimuleren hun erf op een meer streekeigen manier in te richten. Voorbeelderven worden opengesteld waarbij de eigenaren (de 'ambassa deurs') met veel enthousiasme uitleg gen wat de voordelen zijn van een streekeigen aankleding van het erf. Ook SLZ heeft 2 erfeigenaren bereid gevonden hun erf open te stellen: de familie Polderdijk in Nieuw- en St. Joosland en de familie van de Bijl in Zonnemaire. Hun erf zal de komende zomer een aantal dagen te bezichtigen zijn. Voor verdere informatie en aan melding (verplicht!), zie de bijgesloten folder en kijk op: www.kijkmijnerf.nl D* Boom In 2-2005 Beknopte agenda Wijzigingen voorbehouden! Voor de meest actuele agenda kijkt u op www.landschapsbe- heer.nl/zeeland of bel met 0113-230936 (ook voor nadere informatie en opgave). Opgave voor activiteiten is verplicht! za 09-07 Kijk mijn erf - fam. Polderdijk, Nw. St. Joosland wo13-07 Kijk mijn erf - fam. Van der Bijl, Zonnemaire do11-08 Kijk mijn erf - fam. Polderdijk, Nw. St. Joosland za13-08 Kijk mijn erf - fam. Van der Bijl, Zonnemaire za 10-09 Open monumentendag thema 'geloof' i.s.m. gemeente Veere za 10-09 Kijk mijn erf - fam. Polderdijk, Nw. St. Joosland za 17-09 Kijk mijn erf - fam. Van der Bijl, Zonnemaire za 01-10 Buitenlui Actief! - 't houden van boerderijdieren, Schouwen-Duiveland di 04-10 Start cursus streekeigen erven, Walcheren za 08-10 Kijk mijn erf - fam. Polderdijk, Nw. St. Joosland za 08-10 Buitenlui Actief! - Beplantingen onderhoud beheer, Zuid-Beveland za 15-10 Buitenlui Actief! - Beplantingen onderhoud beheer, Zeeuws-Vlaanderen zo 16-10 Excursies op 2 buitenplaatsen van Kloetinge (Jaar van het Kasteel) Buitenlui Actief! - Bezoeken erven, Tholen Buitenlui Actief! - Bezoeken erven, Walcheren za 05-11 Natuurwerkdag, Heel Zeeland, bestemd voor iedereen wo09-11 Natuurouders - Instructiedag, Walcheren di 15-11 Start basiscursus hoogstamfruit, Zeeuws Vlaanderen wo23-11 Natuurouders - Instructiedag, Schouwen-Duiveland

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2005 | | pagina 15