O Agrarisch natuurbeheer in de Wilhelminapolder - In samenwerking met de Agrarische Natuurvereniging Goes is voor de gemeente Goes 4.5 ha bloemenranden langs akkers in de omgeving van Goes aangelegd. - Deelname aan het project 'Akkerranden a la carte'. Dit project beoogt de bescherming van diverse rode lijstsoorten van dieren en planten via het ontwikkelen van beheerspakketten voor akkerranden. - In samenwerking met St. Het Zeeuwse Landschap wordt gewerkt aan het project "d'Aegen". Dit project beoogt de aanleg van 10 km hagen op boerenland op Walcheren. De financiering van 4 km haag is rond. - Advisering aan agrarische natuurverenigingen o.a. 'Akkerleven' op Noord-Beveland, ANV Goes, Zonnestraal op Schouwen-Duiveland, Bloeiend West Zeeuws-Vlaanderen, ANV Natuurlijk Walcheren en ZLTO. Project natuurplannen en adviezen Via een project 'natuurplannen en adviezen voor landbouwbedrijven' wer den de volgende activiteiten opgepakt. - Het maken van bedrijfsnatuurplan- nen: op 11 bedrijven is een plan opgesteld. Voor het landbouwbedrijf 'de Wilhelminapolder' is een uitge breid natuurplan en een beheersplan opgesteld voor alle natuurelementen. - Begeleiding van de uitvoering van maatregelen welke uit het bedrijfs- natuurplan voortkwamen. Deze begeleiding bestond o.a. uit het bestellen en leveren van plantmate- rialen, advisering bij het aanplanten en de financiële afhandeling. In totaal is op 8 bedrijven deze bege leiding gegeven. De Boom In 2-2005 - In dit project werden 44 laanbomen geplant, 3165 stuks bosplantsoen, 43 hoogstamfruitbomen, 19 walno ten en 40 knotbomen. Verder werd er 1 drinkput gegraven. BoBol Per 1 oktober is het project Boeren bouwen aan het Landschap" (BoBoL) gestart. Dit driejarige project heeft als werkgebied de Euregio Scheldemond en is een samenwerking tussen Oost en West Vlaanderen en Zeeland. Het doel van het project is versterking van natuur- en landschapsbeheer in het agrarische gebied door agrariërs, indi vidueel of in samenwerkingsverband. Ook wordt er aandacht besteed aan het streekeigen karakter bij nieuw bouw en verbouw van agrarische bebouwing. Het grensoverschrijdend project zorgt ook voor kennisuitwisse ling tussen de regio's. Hoogstamabonnement Het project 'hoogstamabonnement' is een metho de om eigenaren van hoogstamfruitbomen struc tureel te ondersteunen bij het onderhoud en behoud van de bomen. Het hoogstamabonnement biedt de volgende diensten: - om de 2 jaar ontvangt de eigenaar een uitge breid overzicht van de toestand van de bomen en een bijbehorend onderhoudsadvies - het onderhoud wordt het eerste jaar gratis uit gevoerd, daarna met 20% korting - gratis abonnement op "De Boom In" - diverse andere kortingen en uitnodigingen voor activiteiten op het gebied van hoogstamfruit. De jaarlijkse kosten bedragen 80,- als basis en een toeslag van 10,- per 10 bomen. In 2004 zijn 25 abonnementen afgesloten voor in totaal 775 hoogstamfruitbomen. Dit eerste jaar is per boomgaard gemiddeld 16 uur besteed aan het opstellen van de adviezen en heeft de vrijwilligersploeg gemiddeld 1 dag per boomgaard onderhoudswerk uitgevoerd.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2005 | | pagina 8