Op stage bij SLZ 2 Nu op onze website O Door Jesse de Muynck, van maart tot juni 2005 stagiair bij SLZ Mijn naam is Jesse, ik ben 20 jaar en zit op de MBCS te Velp waar ik de richting bos en natuur beheer volg. In december ben ik klaar met deze opleiding en ga dan gelijk door op Hogeschool Larenstein, waar ik in het 2de jaar begin op de richting Natuurtechniek. Mijn werkvoorbereidende stage heb ik dit jaar bij Stichting Landschapsbeheer Zeeland gelopen, waar ik mij vooral heb beziggehouden met de bosjespro jecten, zandwingaten en het maken van tekeningen voor de hoogstamfruit-abonnementen. Ik vond het heel leuk om met de medewerkers van SLZ van gedachten te wisselen en zo te ontdekken dat iedereen zijn eigen kijk op een bepaald project had. De dag waarop ik met Lucien Calle naar het Sterrebos geweest ben om te inventariseren (wat weet die man veel!!!) was erg leerzaam en leuk om te doen en het werken met Alex en Jos van de buitenploeg was een welko me afwisseling op het kantoorwerk. Ook nu, na mijn stage, ben ik nog niet helemaal weg bij SLZ, want het bosjes project Roskam, wat mij bijzonder inte resseert, blijf ik nog volgen. Tot slot wil ik iedereen die ervoor gezorgd heeft dat mijn stage prettig verliep, hiervoor heel hartelijk bedanken. Jesse de Muynck De Boom In 3 2Ö05 www.landschapsbeheer.nl/zeeland Al ruim 3 jaar is onze website in de lucht, en beetje bij beetje komt deze vol te staan met nuttige informatie voor al onze doelgroepen. Deze keer aandacht voor reuzenberenklauw, ommetjes rond het dorp en onze erfbeplantingswinkel. Zorg voor oris fancis Reuzenberenklauw Perzische berenklauw Reuzenberenklauw Perzische berenklauw ReuzenberenWeuw, vete weten dat we ze ntet moeten aanraken omdat dit ftnke Waren kan opleveren In dit ertfcd kun Je info vinden over het hoe waarom maar ook hoe je bestrijden of beheren Ommetjes rond het tnbeplantingswmkel Organisatie Diversen laaste update 23-Ot- Oude elementfjes) Kijk mijn en - Zeeland De Moerschans uit Hulst Ommetjes rond het dorp Even een ommetje maken De onverharde paden zpi ntet zoveel te vinden Terwijl ze vaak een (cultuur) historische betekening hadden SLZ helpt buurtbewoners^ vrfwffigers die deze historische paden weer wiSen hersteBen IZoeken op de ske Erfbeplantingswinkel 2005 zal m het teken staan van de streekeigen beplarting op en rond het erf In Zeeland zulen in de zomer geregeld excursies op www.landschapsbeheer.nl/zeeland Reuzenbereklauw Met de reuzenberenklauw, die ook wel bekend staat als de perzische beren klauw, hebben velen al kennis gemaakt. Naast de brandnetel is dit één van de bekendste planten waar voor je moet oppassen. In de tekst die je kunt vinden op onze website vele wetenswaardigheden omtrent deze prikkelbare reus. Ommetjes rond het dorp Een ommetje maken? Ook vroeger deed men dat. Ook toen al wilde men graag zo snel mogelijk van A naar B waardoor vaak het kortste pad werd genomen. Zo ontstonden diverse paadjes, vaak langs en tussen erven, sloten en weilanden om naar alledaagse gelegenheden te gaan. Vele van deze paden wer den opgeruimd, bij de akker getrokken of werden niet meer gebruikt. Erfbeplantingswinkel De lezers van ons blad zal het niet ontgaan dat er in de vorige editie een folder zat over het lande lijke project "Kijk mijn erf". Toen wij bezig waren met dit project kwamen we er achter dat er erg veel info was voor erfeigenaren. Dus hebben we alle projecten, cursussen en subsidies voor de erfe igenaren op één pagina gezet.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2005 | | pagina 16