O Programma beheerswerkgroepen \sp/ Zoals gebruikelijk in de laatste De Boom In van het jaar, volgt hier een overzicht van de werkprogramma's van de grotere zeeuwse weekend-beheerswerkgroepen, voor zover ze nu bij ons bekend zijn. Wie (eens met een andere groep) mee wil doen, kan contact opnemen met de werkgroepleiders (zie adressen aan de binnenzijde van de achterkaft). Schouwen-Duiveland: Werkgroep Actief Terreinbeheer 31-12: knotten aan de pasveersloot (samen met natuurver. Tholen) 14-1: cursus zaag- en veltechnieken, pasveersloot 28-1: berken zagen, vroongronden Schouwen 4-2: vrijwilligersdag SLZ, knotten met de Steltkluut, Terneuzen 18-2: berken zagen, vroongronden Schouwen 4-3: duindoorn rooien, dwars in de weg 18-3: knotten bij Vaane 1-4: knotten bij Hanse Tholen: beheerswerkgroep Natuurvereniging Tholen 7-1knotten bij 't diepe gat of de eendekooi 14-1,28-1: eendekooi 4-2, 18-2, 25-2: eendekooi 8-4: versnipperen de werklokatie kan soms wisselen, en misschien is de laatste datum niet meer nodig. Walcheren: Werkgroep Landschapsverzorging Walcheren 7-1: knotten aan de blikkendijk, Arnemuiden 21-1: ouderhoud hectarebosje meinersweg, Koudekerke 4-2: vrijwilligersdag SLZ bij de Steltkluut, Terneuzen 11-2: ouderhoud hectarebosje meinersweg, Koudekerke 18-2: meidoorns en bramen terugzetten, meidoornhaag Gapinge 4-3: poten bijplanten in Oosternieuwlandpolder 4-3 en 18-3: hoogstamfruitbomen snoeien boomgaard Nw en St Joosland april: excursie naar de hoge platen (onder voorbehoud) 3-6: maaien dijktalud Groot Abeele 17-6: maaien Oosternieuwlandpolder 1-7: hooien bij pompstation Biggekerke 16-9: maaien dijktalud Groot Abeele 30-9: hooien bij pomstation Biggekerke bij onwerkbaar weer wordt het programma in principe 1 week opgeschoven. De Boom In 4-2005 De Bevelanden: beheerswerkgroep KNNV afdeling Bevelanden 7-1, 21-1: wilgen knotten bij Aarnoutse, Zwaakse-Weel 4-2: vrijwilligersdag SLZ, Zeeuws-Vlaanderen 18-2: wilgen knotten,terrein v.d.Meulen, Hr.Abtskerke 4-3: wilgen knotten bij Wondergem, Hr.Hendr.kinderen 18-3: wilgen knotten bij Minnaard, Kapelle 1-4: aanplanten van fruitbomen in de Hollandsche Hoeve, Goes De Bevelanden: Heemtuinwerkgroep de Hollandsche Hoeve Het werkprogramma van de heemtuinwerkgroep moet nog vastgesteld worden tijdens de wintervergadering, maar in elk geval kan er van uitgegaan worden dat er hoofdzakelijk in de zomermaanden (juni tot half oktober) gewerkt zal worden in de heemtuin bij de Hollandsche Hoeve in Goes. De werkzaamheden bestaan uit snoeien en het afvoeren van hooi. West Zeeuws-Vlaanderen: beheerswerkgroep van Natuurver, 't Duumpje 7-1: knotten bij Braun, Biervliet 21-1: knotten en musteren bij de schaapskooi aan de mosterdweg, Oostburg 4-2: knotten en houtril maken bij de Milliano, IJzendijke 18-2: knotten bij van Gorp, Oostburg 4-3: knotten bij Harten, Oostburg 18-3: knotten bij Vermue, Oostburg 1-4: knotten, uitlopers van sleedoorn afsteken bij Van Viegen, Oostburg 15-4: musters laden, vervoeren en musterdvumme maken aan de Traverse, G roede Oost-Zeeuws Vlaanderen: beheerswerkgroep van de Steltkluut 6 t/m 8-1: kamp in Hattem, bosbeheer: dunnen, aanplanten 21-1: knotten 4-2: ism met SLZ organiseert de Steltkluut de SLZ-vrijwilligersdag. Zie 'kort nieuws' voor meer informatie. 18-2 t/m april iedere 14 dagen beheerswerk, plaats en werkzaamheden nog niet bekend, bel voor nadere informatie Lucien Calle (0115-617416). zomer: uitwisseling met het belgische 'Natuurpunt': maaibeheer, distels kappen, bosbeheer in het heidebos bij Moerbeke. Datum moet nog vastgesteld worden.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2005 | | pagina 16