I Adverteren in de Boom In? Fa. J. Markusse Zn. DELADDERSPECIALISTev Informeer bij Ton de Koning, SLZ Tel. 0113-230936 kraanverhuur grondverzet straatwerk bomen zagen hout verkleinen - stobbefrezen - zetten van raster - landbouwwerk Loon- en verhuurbedrijf Milieu Informatie Centrum SLZ heeft nog volop steenuilnestkasten op voorraad (foto: André Hannewijk) blijft of weer geschikt wordt. Diverse erfprojecten en landinrichtingsprojecten bieden subsidiemoge lijkheden voor de aanleg van landschapselemen ten die ook voor de steenuil van belang zijn. Mogelijkheden die in de toekomst nog benut dienen te worden zijn het aanplanten van knot- bomen in natuurgebieden. In sommige gebieden is wel voedsel maar ontbreken de nestbomen. Ook zijn er mogelijkheden bij nieuwe beplantin gen op dijken. Momenteel worden hier in bepaal de regio's opgaande bomen geplant. Kleine rijen met knotbomen op geschikte locaties zouden zeer waardevol zijn. Bij veehouderijen zijn wel weilanden te vinden waar veel voedsel is. De weilanden zijn echter kaal. Langs de rand van het weiland of in de directe omgeving van het weiland zouden knotbomen op termijn nestloca ties kunnen bieden. Voorlichting en advies Bij adviezen die SLZ geeft aan individuele boeren en buitenlui wordt altijd gelet op mogelijkheden voor de steenuil. Ook zijn er presenta ties gegeven aan agrarische natuurverenigingen. In de toe komst is het gewenst om eige naren van een steenuilbiotoop te benaderen en advies te geven over het tijdig herstel van landschapselementen. Op diverse locaties vallen er steeds meer oude knotbomen uit zon der dat er al nieuwe zijn terug- geplant. Ook zullen landschap inrichters en andere beheerders van het landschap, gevraagd worden om daar wat kan reke ning te houden met de steen uil. Momenteel wordt er gewerkt aan een werkblad met informatie over de steenuil dat aan alle (potentiële) eigenaren van een steenuilbiotoop kan worden uitgereikt. Nestkasten Middels een subsidie uit het soorten beleid van de Provincie Zeeland zijn enkele honderden steenuilnestkasten gemaakt. Deze worden gratis beschik baar gesteld. Het best kunnen op één locatie meerdere nestkasten opgehan gen worden. De nestkasten dienen gezien te worden als tijdelijke oplos sing. Er dient altijd gestreefd te wor den naar het creëren van natuurlijke nestholtes. Van de recent opgehangen nestkasten in Zeeland wordt inmiddels een aanzienlijk deel door steenuilen gebruikt. Loon- en grondverzetbedrijf j Tel. 0113-311363 - Fax 0113-311318 Mobiele telefoon 06-53760696 Kerkring 7 - 4444 AB 's-Heer Abtskerke Scottweg 17 Goes 0113-251335 Rijksweg Zuid 17 Rucphen 0165-344811 www.ladderspecialist-goes.nl info@ladderspecialist-goes.nl VERHUUR HOOGWERKERS - KLIMMATERIALEN - ROLSTEIGERS - grondwerk - straatwerk - kraanverhuur - tuingrond zand Prelaatweg 60 Tel. 0118-581513 4363 NJ Aagtekerke Fax 0118-584131 E-mail info@melse-maljaars.nl De MilieuWinkel voor informatie over milieubewuste leefstijl b.v. voeding, wonen, kleding, vervoer, afval, tuinieren, recreatie materiaal voor werkstuk of spreekbeurt verkoop boeken, kadootjes, kringlooppapier elke maand de 'groene agenda' met I natuuractiviteiten in de regio info over acties van natuur- en milieu-organisaties verkooppunt Wereld Natuur Fonds Adres: Reigerstraat 2 4331 BA Middelburg (bij Lange Jan) tel. 0118-633419 Openingstijden: dinsdag t/m vrqdag 13.30 -17.00 uur donderdag 10.00 -17.00 uur

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2005 | | pagina 7