O Verslag van de vrijwilligersdag Terneuzen We moeten ze enthousiast maken om hun domein als zodanig ook te beheren en hen te informeren over de subsidie mogelijkheden en mogelijkheden om hun landschapselementen te onderhouden. Vele deelnemers aan de cursus streekeigenerven of de hoogstamfruitsnoeicursus zorgen nu voor de instandhouding van dit soort fraaie erven. Ons streven is naast het genot voor de bewoners (met moderne luxe en comfort), het ook een aantrekkelijk streekeigen erf blijft in ons landschap. Zodat ook anderen hier van kunnen genieten en de sfeer van "vroeger" kunnen zien en beleven. Want tenslotte is het landschap van ons allemaal, het toegangshek tot het land schap zal nooit op slot gaan! Door: Yet Baas, redactie medewerkster en vrijwilliger VLP NMZ Om tien uur in de ochtend komen we aan bij de kinderboerderij van Terneuzen, waar de vrijwilligersdag gehouden wordt Het is een grijze, maar droge dag. Een graad of vijf. Pauwen stappen rond, geiten mekkeren, er zijn volières met valkparkieten en zebravinkjes. Bij het hek worden we opgevangen door Lucien, die ons doorverwijst naar de kantine, waar koffie klaar staat. Er zijn heel veel mensen, meer dan zevenentachtig, hoor ik later. De kan tine zit vol. De meeste aanwezigen heb ik nooit eerder gezien. Deze dag is dan ook bedoeld om, onder meer, andere vrijwilligers en medewerkers te leren kennen. En een ruimer inzicht te krijgen in de diverse projecten waarmee de Stichting zich bezig houdt. Deze dag, zaterdag vier februari, staat in het kader van de Steltkluut, die zijn vijftigjarige jubileum viert. De knotploeg van de Steltkluut bestaat vijfendertig jaar. Reden genoeg dus om er een gezellig dagje van te maken. Verreweg de meeste aanwezi gen zijn vrijwilligers van de Steltkluut, hoewel er ook veel mensen zijn van Walcheren en Beveland. Sandra Dobbelaar opent de dag en vertelt dat de Steltkluut een vereni ging is van vrijwilligers, die in 1956 werd opgericht op initiatief van de vogelbescherming. Destijds begonnen ze met twintig vrijwilligers. Nu is de organisatie uitgegroeid tot 550 leden, waarvan er 100 regelmatig actief zijn. Na deze toespraak verdelen we ons in groepen. Twee daarvan gaan knotten op verschillende locaties, een groep gaat bomen afzetten in het bos, een kleinere groep houdt zich bezig met het maken van een zogenaamde houtopper. Dat is een compact bouwsel van stammetjes en takken, dat er, als het af is, uitziet als een hutje. De houtopper in aanbouw in de geitenwei van de kinderboerderij in Terneuzen.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2006 | | pagina 12