0 e Nieuwe medewerker: Boudewijn Jacobusse Nu op onze website Vp Ik ben Boudewijn Jacobusse, 22 jaar en opgegroeid in 's-Gravenpolder. In 2003 heb ik als stagiair kennisgemaakt met SLZ. Ik volgde toen de opleiding Bos- en Natuurbeheer en heb tijdens mijn stage een onderzoek gedaan naar vleermuizen op kerkzolders. Na mijn studie heb ik een half jaar in India gewerkt en vervolgens zo'n 8 maanden in Limburg. Intussen heb ik weer een half jaar werk voor de boeg bij SLZ. Diverse werkzaamheden Tijdens mijn stage bij SLZ hebben we diverse stof fige kerkzolders afgespeurd op zoek naar vleer muizen (-sporen). In een gedeelte van Zeeland is nu bekend welke kerkzolders door vleermuizen gebruikt worden om hun jongen groot te brengen. Het is echter jammer dat diverse kerken niet toe gankelijk zijn voor vleermuizen. Een deel van mijn werkzaamheden bestaat nu uit het toegankelijk maken van deze gebouwen. Zandwingaten Een andere opdracht is het geschikt maken van een aantal zandwinplassen voor ijsvogels en oeverzwaluwen. Plassen die te klein zijn voor deze soorten, worden geschikt gemaakt voor amfibieën en andere kleine dieren. Op dit moment hebben we ons oog laten vallen op een zestal plassen, allemaal in de gemeente Borsele. Mijn taak is om de plannen uit te werken, voor te leggen aan de eigenaar en de uitvoering van de grond te krijgen. Vrijwilligerswerk Een derde opdracht is het bevorderen van een veilige werksituatie voor de verschillende vrijwilligersgroepen. Ik probeer de beschikbare informatie die betrekking heeft op vrijwilligers te bundelen en op een overzichtelijke manier beschikbaar te krijgen. Bacterievuur controle De laatste opdracht kost waarschijnlijk de meeste zweetdruppeltjes. Vanaf mei tot augustus help ik mee met de controle van bacterievuur in meidoornhagen. Diverse collega's von den het nodig om me in te peperen dat een goede conditie wel handig is. Ik troost me met de gedachte: heb ik die nog niet dan krijg ik die waar schijnlijk wel. Boudewijn Jacobusse www.landschapsbeheer.nl/zeeland De regelmatige bezoeker is het wellicht niet ontgaan. Onze website wordt steeds uitge breider. Hier zitten ook nadelen aan, zoals gedateerde artikelen, onoverzichtelijkheid, e.d. Voornamelijk omdat er vele projecten bij zijn gekomen, moeten deze ook een plekje krijgen op de digitale snelweg. Nu deze vorm van communicatie steeds belangrijk(er) wordt, is er gekozen voor een "internet" redactie. Deze verzameling van SLZ'ers zal erop toezien dat er geen onderwerpen ontbreken of onvolledig zijn. Enkele nieuwe ontwikkelingen op onze site: Links In het linker rijtje met menu's staat Diversen, daaronder staan de links tegenwoordig. En omdat er steeds meer bij kwamen hebben we deze in verschillende (befaamde) sleutelmer- ken ondergebracht, de onderwerpen van het artikel. Folders Enkele folders waren al digitaal te verkrijgen en stonden vaak onder het desbetreffende artikel. Met ingang van april is het de bedoeling dat alle folders digitaal te verkrijgen zijn onder het kopje "Diversen" http. /www landschapsbeheer nl/zeeland/ Eigenaren Advies op het erf von de eigenaar Ontwerp I boplantingiplan Deelname aan de actie "Boeren planten bomen" Subsidie voor het aanleggen/herstellen voi streekeigen erf Subsidie voor onderhoud van streekeigen landschapselementen Hulp bij onderhoud en herstel ven landschapje tementen Deelname aan "Kijk mijn erf* "Klik mijn erf In" In *05 Landelijk Vort* iJ - 1 Zotkto -jff Fwori««i - 5 E>] Het keuzemenu voor erfeigenaren is tevens uitgebreid.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2006 | | pagina 15